Nadcházející týdny budou pro pro fanoušky Doctora Who velice napínavé. Napínavé a také pro některé velmi zneklidňující protože se musíme rozloučit s poslední Doctorovou společnicí Clarou Oswald (Jenna Coleman). Se 3 zbývajícími epizodami v 9. sérii, spisovatel Steven Moffat řekl, že fanoušci mohou očekávat velké cliffhangery ve všech 3 epizodách které vyústí v jedno velké finále v posledním díle ‘Hell Bent’ ve kterém se Doctor vrátí zpátky na Gallifrey aby se zde setkal se zbytkem Pánů Času.

S koncem sezóny Doctora Who, spolu s odchodem Clary, nám zbývá několik otázek ohledně jejího nahrazení. Kdy doktor získá novou společnici? Bude to muž nebo žena? Bude to charakter, který už známe?

Moffat objasnil, že vývoj hledání nové společnice (společníka?) je stále v raných fázích. (To znamená, že se ho nemusíme dočkat ani ve vánočním speciálu…) Ve stejném interview Moffat i Capaldi odhalili, že Doctorovi bude trvat dlouho, než se dostane přes Clářin odchod.(nebo snad smrt?)

doctor-who-new-companion„Zničí ho to“ poznamenal Capaldi, zatímco Moffat dodal: „Srazí ho to na kolena“. Myslím, že se snad pokaždé ho to zasáhne, ale tentokrát to bude o dost horší.“

Dále v rozhovoru nakonec bylo potvrzeno, že to bude úplně nový charakter (takže už nemusíme počítat s Ashildr nebo Osgood). Při rozhovoru s BBC Moffat dále mluvil o tom: „To jaký druh člověka vybereme a jak to ovlivní seriál. To musíme vyřešit dřív, než vybereme jméno. To znamená, že to je opravdu v raných fázích.“

Moffat dále poznamenal, že musí zvážit obsazení velice opatrně: „Není to o obsazení podpůrného charakteru. Je to hlavní postava a stane se to i jejich příběhem. Není to triviální. Není to jen o tom, přidat někoho do příběhu, musíme vytvořit nový příběh.“

Moffat byl dále tázán, jestli zvažuje, že by Doctor měl více než jednoho společníka, jako tomu bylo v 6. sérii s Amy a Rorym (Karen Gillan a Arthur Darvill) neodpověděl přímo, místo toho jenom poznamenal: „Cokoliv je možné, na toto nejsou žádná pravidla.“ Avšak Capaldi byl více výřečný, když řekl, že Doctor funguje lépe pouze s jedním společníkem.

Peter-Capaldi-and-Jenna-Coleman-in-Doctor-Who-Season-9-Episode-2Pro diváka je občas lehčí soustředit se pouze na Doctora s jednou společnicí než na dvojici, či skupinu. Zajisté by ale bylo zajímavé vidět Doctora reagovat na více společníků náraz. Vidět ho s někým komu se rozhodl důvěřovat, dává divákům možnost lépe poznat charakter a osobnost, který bychom s více společníky nemuseli vůbec vnímat.

Matt Smith jako Doctor byl více pozitivní a společenský, takže dávalo dobrý smysl, že chtěl Amy a Roryho na své cestě za dobrodružstvím. Na druhou stranu Capaldiho regenerace je temnější, melancholičtější a vždy dává znát pouze svojí povrchovou stránku, když řeší nějaký problém.

Pamatuje, když se Clara v díle ‘The Zygon Inversion’ zeptala Doctora, jaké to bylo, když si myslel, že je mrtvá? Jeho odpověď: „Nejdelší měsíc mého života“ byla pravděpodobně nejhlubší moment, který jsme od Capaldiho Doctora viděli. Byl to tichý, jednoduchý moment mezi Doctorem a jeho společnicí, a to nás vede k tomu souhlasit s Capaldim;  to že má jen jednoho společníka umožňuje Doctorovi, aby byl viděn v ostřejším světle a show, aby byla více soustředěná.

Pokud jde o 10. sérii Doctora Who, Moffat opět podotknul, že jde jako vždy o business, ale že už spolupracuje se spisovateli a je potvrzené, že se s Capaldim v roli Doctora potkáme i tuto sérii. Nicméně kolik bude mít dílů, nebo kdy bude vysílána to je ještě ve hvězdách.

Doctor Who pokračuje dílem ‘Face The Raven’ v sobotu večer 21. listopadu a na české titulky se opět můžete těšit o den později 22. listopadu na www.tvguru.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz