Jodie Whittaker se stala první ženskou Doktorkou v historii tohoto seriálu. Bylo to rozhodnutí, které sklidilo pozitivní i negativní ohlasy od diváků, a rozhodně to bylo něco nového, něco co tu ještě nebylo. Co když ale naše nová Doktorka nebyla jediná?

Doctor Who vždy využíval jakoukoli příležitost, aby divákům zdůraznil, že se stáváme svědky pouze zlomků dobrodružství, která Doktor zažívá. Vždyť když byl celý seriál opět obnoven v roce 2005, Russell T. Davies nám odhalil, že v době, kdy byl seriál přerušen, se odehrávala válka mezi Pány času a Daleky, která mezitím skončila, a později jsme se dozvěděli i o pro nás do té doby neznámém Doktorovi – Válečném.

Zdroj: bbc.co.uk

Nápovědu k tomu, že je tu možná ještě více informací, které nám o Doktorovi (nebo Doktorce) unikají, jsme dostali v poměrně nové epizodě Arachnids in the UK, ve které Doktorka při svých pokusech o konverzaci s Yaziným tátou řekla, že byla sestřička v nemocnici, ze které se nakonec vyklubal tréninkový tábor pro vesmírné nájemné vrahy. Kdyby pro to Doktorka použila anglický výraz „nurse“, mohla by o sobě mluvit i jako o zdravotním bratrovi, ale ona řekla „sister“, čímž se označují osoby ženského pohlaví.

Něco podobného můžeme spatřit i u předchozího Doktora, u Petera Capaldiho. V epizodě World Enough and Time, ve které 12. Doktor vzpomínal na časy, kdy studoval s Vládcem na Akademii. „Myslím, že byl v té době muž,“ řekl. „Jsem si celkem jistý, že já také. Ale to už je celkem dávno.“ Když si nebyl jistý, mohlo by to přece znamenat, že žena již kdysi byl.

Pánové času sice mohou regenerovat pouze dvanáctkrát, přesto jim ale může být dopřán nový regenerační cyklus. To se stalo v epizodě The Time of the Doctor, kdy Matt Smith věřil, že tentokrát už skutečně zemře. Potom se ale objevil Peter Capaldi v novém regeneračním cyklu.

Zdroj: bbc.co.uk

Je sice pravda, že od začátku seriálu je Jodie skutečně první ženskou Doktorkou, co když byl ale Doktorův regenerační cyklus obnoven již dřív? V tom případě by William Hartnell nebyl první Doktor a jeden z klasických dílů toto potvrzuje. Je to epizoda The Brain of Morbius, kde při psychickém duelu mezi Doktorem (Tom Baker) a jiným Pánem času můžeme vidět tváře všech předchozích Doktorů. Jona Pertweeho, Patricka Troughtona a samozřejmě Williama Hartnella. Obrazy ale nadále pokračovaly a zjevilo se nám dalších osm postav, které jsme nikdy předtím neviděli. Režisér Philip Hinchcliffe poté v rozhovoru přiznal, že se snažil naznačit, že by William Hartnell nemusel být první Doktor.

A pokud tu vskutku bylo osm předchozích Doktorů, muselo jich být 13, aby mohlo dojít k novému regeneračnímu cyklu. A proč by jeden z těch třinácti nemohla být žena? Co si o tom myslíte vy?

-reklama-