Od vysílání první epizody populárního historického seriálu uběhlo již 27 let. Tehdy jednatřicetiletý Joe Lando získal hlavní roli v seriálu Doktorka Quinnová po boku krásné a o 11 let starší a také nepochybně zkušenější herečky Jane Seymour. Jak se představitelé charismatického Byrona Sullyho a krásné doktorky Quinnové změnili?

Jane Seymour (69 let) 

Anglická herečka Jane Seymour (rodným jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg) je známá českému divákovi nejen jako Dr. Quinnová, ale také díky roli Bond girl Solitaire z bondovky Žít a nechat zemřít, kde si zahrála s Rogerem Moorem. Pro herectví se rozhodla v sedmnácti letech, kdy se jí během jejího baletního vystoupení stal vážný úraz.

V roce 2000 jí byl udělen Řád britského impéria královnou Alžbětou II. V roce 2005 získala americké občanství. Jako herečka získala 3 ocenění – cenu Emmy v roce 1988 (za roli ve filmu Onassis: nejbohatší muž světa) a v roce 1996 Zlatý glóbus a Family Film Award za roli ve filmu Doktorka Quinnová.

Má heterochromii, což znamená, že její duhovky mají rozdílné barvy. Její pravé oko je světle hnědé a levé zelené. Má za sebou plastiku prsou a očních víček (v roce 2007). Věnuje se charitě, je také oficiální mluvčí UNICEF a působí jako mezinárodní velvyslanec pro pomoc dětem v USA.

Jane Seymour byla pětkrát vdaná a má čtyři děti, z toho dvě jsou dvojčata a pojmenována byla po Johnym Cashovi a Christopheru Reevovi. I přes svůj zaplněný diář se i nadále věnuje herectví. Naposledy se objevila ve filmech Láska v malé Itálii (2018), Buttons (2018) nebo komediálním seriálu The Kominsky Method (2019). Letos ji uvidíme v komedii War with Grandpa, dramatu Friendsgiving a v seriálu The Hypnotist’s Love Story.

Joe Lando (58 let)

Americký herec, vlastním jménem Joseph John Lando, se narodil v Chicagu a po svých rodičích převzal italské, ruské a polské kořeny. Hercem se chtěl stát od malička, ale vážněji se začal o tuto profesi zajímat až na střední škole. Rozhodl se herectví studovat a tak se v roce 1980 přestěhoval do Los Angeles. Tam se zpočátku živil jako kuchař, aby si mohl zaplatit hodiny herectví. Jeho první herecká příležitost přišla v roce 1986 a to v seriálu Star Trek. Poslední seriálová role byla v roce 2012 v Tajemství kruhu a poslední filmová v roce 2019 v After Ours.

Největší slávu získal právě díky roli v Doktorce Quinnové. Také mu přinesla neopětovanou lásku. Joe se totiž svými sympatiemi k o pár let starší Jane netajil, ta dala ale přednost jinému.

Od roku 1997 je jeho manželkou Kirsten Barlow, se kterou má 4 děti. 3 syny – Jack Neville (1998), Christian Antonio (2001), William Joseph (2007) a 1 dceru – Kate Elizabeth (2003).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz