Je nepopiratelné, že seriál televize Nova „Ordinace v růžové zahradě“, který se vysílá již více než patnáct let, patří k nejsledovanějším u nás. Jeho popularita sice postupně klesá, ale přesto má stále nemalý počet příznivců. A právě jim věnovala Nova dokument, nazvaný „Můj svět je tvůj – Ordinace slaví“. Propaguje ho jako speciální odměnu fanouškům, pro něž tento seriál znamená radost, inspiraci a jistotu.

Jakkoliv se to může na první pohled jevit pouze jako reklamní slogan, ze zpovědi některých diváků televize Nova je evidentní, že na něm něco bude. Když Petr Rychlý, jeden z hlavních protagonistů Ordinace, coby průvodce tímto dokumentem tvrdí, že ovlivnil životy mnoha lidí nejen u televize, ale i „za a před“ kamerou, záhy se ukáže, že je tomu nejspíše tak.

Tajná milenka

Jeden z režisérů Ordinace Braňo Holiček je přesvědčen, že se na ni tajně dívají i ti, co jí pohrdají: „Z Ordinace se stala taková trošku tajná milenka, kterou si lidé nechávají přijít do života protože se chtějí se dotknout něčeho jiného, než to co běžně prožívají v každodenních situacích,“ prohlásil sebevědomě. To, že někteří umělci si pochvalují jakýkoliv kšeft, v němž účinkují, není samozřejmě ničím překvapivým. Podstatně upřímněji ovšem vyznívá přiznání těch, co se netají tím, že se na podobných nekonečných mýdlových operách podílejí především z finančních důvodů.

Docela zábavné bylo též vyznání herečky Zlaty Adamovské. Podle ní je Ordinace „večerníček pro dospělé, takové pohlazení před spaním“. Nutno dodat, že pohlazení poněkud zvláštní. Stále častěji se v něm totiž objevují dramatická úmrtí (většinou reagující na nečekaný odchod některého z herců) vraždy, vydírání, zákulisní intriky a další „pohodové“ zápletky na dobrou noc.

Náhradní rodina

Podstatně zajímavější jsou ale reakce některých diváků: „Já v tom seriálu ty postavy vnímám jako rodinu, protože já rodinu nemám,“ svěřuje se například žena středního věku. Mladá dívka se zase netají tím, že byla Ordinací odkojená. Dokonce i vynikající tenistka Petra Kvitová se nechala slyšet, že ji sleduje od mala, a proto „to v ní zůstává“. Navíc je podle ní „fajn“ při častém cestování vidět nějaký český seriál. Svoje sympatie dokázala i tím, že před časem v Ordinaci hrála sama sebe a s doktorem Mázlem absolvovala tenisové utkání. Podobně se neváhal projevit i respektovaný kardiolog Jana Pirk. Ten se v seriálu objevil coby další V.I.P host a v oslavném dokumentu prohlásil, že nejtěžší operací jeho života je ta, kterou provedl v tomto seriálu.

Konec rad do života?

Za pozornost stojí i zpověď mladíka, jenž veřejně přiznal, že Ordinace ho inspirovala i v jeho osobním životě, poté co potkal jednu „holku“ a zalíbila se mu. „Ordinace mi v tom pomohla tak, že různé romantické části jsem převzal a použil do svého osobního života“. Obává se, že kdyby jeho oblíbený seriál skončil, byla by to pro něj prý ztráta dalších rad do života. A zdaleka není sám. Divačka Kamila má z konce vysílání Ordinace v růžové zahradě také velké obavy: „Jedinej seriál, na kterej se divám už roky a on mi končí. No já to snad obrečím.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz