Možná jste už někdy slyšeli o free to play hře DOTA 2, kterou si lze stáhnout na platformě Steam. Jde o tzv. MOBA hru, kde se několik hráčů střetne proti sobě ve vybrané aréně. DOTA 2 vznikla na základě mapy z úspěšné hry Warcraft III a nyní míří v seriálové podobě i na streamovací službu Netflix. 

Hru DOTA 2 si lze na Steamu stáhnout od roku 2013. Jde v podstatě o vylepšenou verzi původní mapy DotA ve hře Warcraft III. Zatímco původní mapa byla jen rozšířením již existující hry, DOTA 2 je plnohodnotná hra od společnosti Valve Corporation.

Za sedm let si DOTA 2 dokázala osvojit hned několik tisíců hráčů. V roce 2020 šlo o druhou nejhranější hru na službě Steam. Kánon světa je velmi bohatý a zajímavý. Každá postava ve hře má svůj vlastní příběh.

Jsou to právě postavy, které jsou pro hru klíčové a které se staly inspirací také novému seriálu. Na motivy hry totiž vznikne nový animovaný seriál, který zakotví na Netflixu.

Projekt s názvem DOTA: Dragon’s Blood bude osmidílná série, která má stanovené datum premiéry na 25. 3. 2021. Příběh se bude zaměřovat na sira Daviona, též známého jako Dragon Knighta. Ten se setká nejen se starověkým drakem rasy Eldwurmů, ale také s noblesní princeznou Miranou, která má tajné poslání. Hrdina ze hry DOTA 2 se zapojí do událostí větších, než by si kdy představil.

Výkonným producentem seriálu je scénárista Ashely Edward Miller (X-Men: První třída, Thor nebo Pod černou vlajkou). Miller o seriálu řekl:

„Fanoušci si zamilují, jak jim představíme svět hry DOTA 2 a jak jsme dali dohromady epický, emocionální a dospělý příběh včele s jejich některými oblíbenými hrdiny. Animace, herectví a hudba jsou na úplně jiné úrovni a já jsem vděčný společnosti Valve, že podpořila naše tvůrčí ambice.“

O animaci seriálu se postaralo jihokorejské animační Studio Mir (Legenda Korry) s producentem a animátorem Ki Hyun Ryu. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:deadline.com
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.