Film Klícka, který zakončil letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, s Judem Lawem v hlavní roli vstoupí 9. září do českých kin. Psychologické drama režiséra Seana Durkina odehrávající se v 80. letech minulého století patří podle zahraničních kritiků mezi nejzajímavější role Juda Lawa i jeho herecké partnerky Carrie Coon, známé třeba z filmu Zmizelá. S vidinou snadno nabytého bohatství v tepajícím Londýně opouští obchodník Rory (Jude Law) svůj pohodlný život v USA a přesouvá se s celou rodinu do pronajatého velkolepého sídla na anglickém venkově. Věci se ale postupně vymykají kontrole a rodinná idyla začíná vrzat stejně jako prkna staletého domu. Film vstoupí do kin pod hlavičkou KVIFF Distribution, společným distribučním labelem MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.

Představujeme vám trailer k filmu:

Law a Coon hrají nejzajímavější postavy své kariéry

Kvality filmu ocenila řada filmových festivalů. S úspěchem byl uveden na filmovém festivalu v Sundance a na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary dokonce získal prestižní místo zakončovacího filmu. Podle magazínu Rolling Stone herecký výkon Juda Law a Carrie Coon patří mezi významné důvody proč film vidět. „Law a Coon se do tohoto filmu vrhli po hlavě. Jejich neskutečná proměna ožívá v Durkinových dokonalých obrazech,“ uvedl o hereckých výkonech filmový titul IndieWire.

Film režíroval Sean Durkin, jehož předchozí film a debut Martha Marcy May Marlene získal řadu pozitivních ohlasů od kritiků po celém světě. Režisér ho v roce 2013 osobně představil také na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Hostem karlovarského festivalu byl v roce 2010 i Jude Law, který se posléze stal i protagonistou jedné z festivalových znělek.

Zdroje informací: Aerofilms

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA