Co pro nás chystají americké televize jsme se již podívali, a nastal čas zaměřit se na britské ostrovy. Před nedávnem televizní stanice BBC One vypustila trailer s ukázkami toho, čeho se u ní na přelomu roku 2013 a 2014 dočkáme, a my se na jednotlivé počiny nyní podíváme podrobněji.

What Remains

Premiéra: 25. 8. 2013
Tento kladně hodnocený, čtyřdílný seriál vypráví příběh jednoho bytu a jeho obyvatel a odehrává se nejen v přítomnosti, ale i v minulosti. V současnosti sleduje pár, Michaela Jensona a Vidyu Khan, a detektiva Lena Harpera, který vyšetřuje smrt Melissy Youngové, bývalé obyvatelky bytu, do kterého se Jenson přistěhoval.

Nabízí náhled do života jednotlivých obyvatel bytu, jejich motivů, myšlenek a pocitů. Zároveň se snaží přijít na to, proč si po dva roky nikdo nevšiml Melissina zmizení, a odhalit, kdo byl do něj zapleten.

V hlavních rolích uvidíte Davida Threlfalla (anglická verze Shameless), Russella Toveyho (Being Human UK, Doctor Who, Sherlock), Amber Rose Revah a Jessicu Gunning.

What remains

By Any Means

Premiéra: 22. září 2013
Děj se točí kolem tajného policejního operativce Jacka Quinna, který žije ve stínu, na hranici mezi zákonem a zločinem. Po boku mu stojí přímá Jessica Jones a počítačový zázrak Thomas Tomkins. Svými dovednostmi a podvody se společně snaží zničit zločince.

Za By Any Means stojí tvůrce Tony Jordan, známý pro seriály Podfukáři nebo Life on Mars. Hlavními představiteli pak jsou Warren Brown (Luther) jako Jack Quinn, Shelley Conn (Mistresses, Terra Nova) jako Jessica Jones a Andrew Lee Potts jako Thomas Tomkins.

by any means

Quirke

Premiéra: podzim 2013
Tento noirový seriál z prostředí 50. let je založen na knihách Benjamina Blacka (známého i pod pseudonymem John Banville), které vyšly i v českém překladu. Pojednává o Quirkovi, alkoholu holdujícím šéfovi patologie v dublinské městské márnici. Jedná se o neuspokojivě zvědavého muže, která je odhodlán vyřešit tajemství záhadných smrtí.

Třídílná série s díly o délce celovečerního filmu budou vyprávět příběhy třech knih a to: „Christine Falls“, „The Silver Swan“ a „Elegy for April“, u nás vydaných pod názvy: „Kdo je bez viny“, „Anatomie strachu“ a „Elegie za April“.

Hlavní roli ztvární držitel několika ocenění Gabriel Byrne. Dále uvidíme i Michaela Gambona, Nicka Dunninga, Briana Gleesona či „Merlina“ Colina Morgana.

Quirke

The Escape Artist

Premiéra: podzim 2013
Třídílné drama z pera Davida Wolstencrofta (seriál Mi5) vypráví o Willu Burtonovi, talentovaném advokátovi, který doposud neprohrál jediný případ, kvůli čemuž se mu říká „The Escape Artist“ (volně přeloženo „Mistr úniku“).

Will je velmi inteligentní a talentovaný právník, avšak když právě jeho talent pomůže osvobodit klienta podezřelého ze strašlivé vraždy, začne jej tato událost brzy pronásledovat. Hlavní role se ujme oblíbený britský herec David Tennant, známý zejména pro svou roli v seriálu Doctor Who.

Escape2

The Great Train Robbery

Premiéra: podzim 2013
Dvoudílné drama z dílny Chrise Chibnalla (nedávno úspěšný krimi seriál Broadchurch) se zabývá případem nechvalně proslulé loupeže. Zajímavé je, že bude příběh vyprávět ze dvou hledisek − z pohledu zločinců v díle „The Robber´s Tale“ a z pohledu policie v díle „The Copper´s Tale“. V druhém zmíněném díle, který je i druhý v pořadí, bude tým policistů v čele s Tommym Butlerem (Jim Broadbent) pátrat po zločincích a zároveň čelit tlaku médií a národa.

V „The Robber´s Tale“ bude vyprávěn příběh gangu, který budou tvořit Luke Evans (Rychle a zběsile 6), Jack Roth (Nadějné vyhlídky), Neil Maskell, Paul Anderson (Sherlock Holmes: Hra stínů) a Jack Gordon.

V „The Copper´s Tale“ pak uvidíme Jima Broadbenta (Moulin Rouge, Harry Potter), Roberta Glenistera (Podfukáři), Toma Chamberse, Tima Pigott-Smithe (The Hour), Toma Bearda (Haunted), Jamese Wilbyho (Titanic) a Jamese Foxe (Charlie and the Chocolate Factory).

The-Great-Train-Robbery

Ripper Street

Premiéra: oficiálně neoznámena
Osmidílná druhá řada viktoriánské detektivky Ripper Street zatím nemá oficiální datum. Kolují zvěsti, že by se měla vrátit v říjnu, jinde se zase označuje až rok 2014. Jistě ovšem víme, že spolu s ní se vrátí i inspektor Edmund Reid (Matthew Macfadyen) a jeho parťáci seržant Bennet Drake (Jerome Flynn alias Bronn ze Hry o trůny) a americký detektiv/chirurg Homer Jackson (Adam Rothenberg).

Kromě starých známých ale uvidíte i spoustu nových tváří: David Constabile (Posel ztracených duší), Damien Molony (Being Human), Joseph Mawie (Hra o trůny), Leanne Best, Gina Bellman (Leverage), Paul Kaye (Hra o trůny), Neve McIntosh (Doctor Who) a James Wilby (Maurice).

ripper street

The Musketeers

Premiéra: začátek r. 2014
Jak už název napovídá, jedná se o další adaptaci historického románu „Tři mušketýři“ od Alexandra Dumase. O nové pojetí dnes již klasických hrdinů se postaral Adrian Hodges, scénárista filmu Můj týden s Marilyn.

Seriál je umístěn do Paříže 17. století a v deseti dílech sleduje příběhy mušketýrů: Athose, Aramise a Porthose. Mělo by jít o čerstvé uchopení Dumasových hrdinů. Tvůrci slibují pořádnou dávku dobrodružství a romantiky, na kterou budou diváci napjatě týden co týden čekat.

Co se týče hereckého obsazení, jako hrdinní mušketýři se nám představí Tom Burke (Nadějné vyhlídky, The Hour) jako Athos, Santiago Cabrera (Merlin, Hrdinové) jako Aramis a shakespearovský herec Howard Charles jako Porthos. Doprovod jim bude dělat Luke Pasqualino (Skins) coby mladý D´Artagnan a objeví se i nový „Doktor“ Peter Capaldi, který se zhostí záporné role kardinála Richelieu.

The-Musketeers

Sherlock

Premiéra: oficiálně neoznámena (pravděpodobně leden 2014)
A nakonec událost, na kterou fanoušci čekají již téměř dva roky, a tou je premiéra třetí řady britského seriálu Sherlock. Tato série byla tvůrci shrnuta pod hesly: „Rat. Wedding. Bow.“ (česky: „Krysa. Svatba. Poklona.“).

Jednotlivé epizody se budou jmenovat: The Empty Hearse, The Sign of Three a His Last Vow, které, jak názvy napovídají, vychází z povídek: The Empty House (Prázdný dům), The Sign of Four (Znamení čtyř) a His Last Bow (Poslední poklona Sherlocka Holmese). Stejně jako u předchozích řad, první a třetí epizodu napíše Steven Moffat a druhou Mark Gattis.

V hlavních rolích opět uvidíme Benedicta Cumberbatche (Sherlock Holmes), Martina Freemana (John Watson), Marka Gattise (Mycroft Holmes), Ruperta Gravese (inspektor Lestrade), Louise Brealey (Molly Hooper) a Unu Stubbs (paní Hudsonová). K nim se připojí nová Sherlockova nemesis Charles Augustus Magnussen, kterého ztvární dánský herec Lars Mikkelsen, bratr Madse Mikkelsena (seriálového Hannibala Lectera).

sherlock

[fbcomments]

-reklama-