Macaulay Culkin byl jedním z nejlepších a rozhodně nejpopulárnějších dětských herců 90. let. Od filmu Strýček Buck z roku 1989 až po komedii Kšefty s tátou z roku 1994 má velmi působivý herecký životopis. Jeho následující život byl bohužel velmi negativně poznamenán velkou slávou, dnes však opět vede spokojený život.

Přestože v roce 1990, kdy byl první díl Sám doma uveden do kin, bylo Culkinovi pouhých 10 let, téměř se od té doby nezměnil. Tedy pouze co se vzhledu týče, protože život mu do cesty připravil nejednu překážku. Nyní je jednačtyřicetiletý herec hrdým otcem syna Dakoty Songa Culkina, který se narodil letos v dubnu jeho partnerce, třiatřicetileté herečce Brendě Song. 

Svého syna chce vychovávat jinak, než to zažil on sám. V pouhých čtrnácti letech byl totiž v roce 1994 donucen „rozvést se“ se svými rodiči, aby jim zabránil nakládat s jeho obrovským majetkem. V roce 2018 Culkin v podcastu WTF Marca Marona řekl, že ho otec „fyzicky a psychicky“ týral a že „žárlil“ na to, čeho v tak mladém věku dosáhl.

Culkinovy psychické problémy v pubertě vedly až ke drogám a závislosti na alkoholu. Herec se také zapletl do sexuálního skandálu Michaela Jacksona se zneužíváním dětí, dodnes však trvá na tom, že ho „Král popu“ nikdy nijak nezneužil.

Jeho současná partnerka Brenda (na snímku níže), která je sama bývalou dětskou hvězdou, je známá především díky roli London Tiptonové v populárním seriálu Sladký život Zacka a Codyho na Disney Channel. Dvojice se seznámila v roce 2017 při natáčení filmu Changeland. Jejich malý Dakota dostal jméno po Culkinově zesnulé sestře, která zemřela při autonehodě v roce 2008 ve věku 29 let.

Culkinovi není randění s hereckými kolegy cizí. V roce 1998 se oženil s herečkou Rachel Miner (Lovci duchů, Californiation). V době sňatku bylo oběma osmnáct, o dva roky později se rozešli a v roce 2002 se definitivně rozvedli. Culkin byl také v prominentním vztahu s herečkou Milou Kunis. Chodili spolu v letech 2002 až 2011. Vzhledem k tomu, že byla Kunis v roce 2011 spojována s Ashtonem Kutcherem, mnozí spekulovali, zda s ním neměla poměr ještě během vztahu s Culkinem. Mila je od roku 2015 za Ashtona Kutchera vdaná a má s ním sedmiletou dceru Wyatt a pětiletého syna Dimitriho.

Když Culkin loni v srpnu oslavil 40. narozeniny, napsal na Twitter: „Hej lidi, chcete si připadat staří? Je mi 40. Nemáte zač.“ A následně dodal: „Toto je můj dar světu: Lidé se díky mně cítí staří. Už nejsem dítě, to je moje práce.“

Co se týče herectví, Culkin si od dob Sám doma v mnoha filmech nezahrál. Ve skutečnosti si za posledních 20 let zahrál pouze ve čtyřech filmech, nedávno se však objevil ve dvojroli v seriálu American Horror Story jako Mickey, narkoman a homosexuální prostitut. Televiznímu i filmovému světu ukázal, že i v dospělosti má před kamerou co nabídnout. Letos v listopadu se dokonce prošel po mole. Jako model se zúčastnil módní show Gucci Love Parade v Los Angeles (na snímku níže), kde přihlížející oslnil svým sebevědomím.

Embed from Getty Images

Po nelehkém období se svou závistivou rodinou a drogovou závislostí z mládí se dnes herec, bez kterého si lidé po celém světě nedovedou představit vánoční program, konečně dostal do spokojené fáze života. Rodinnou pohodou jistě brzy doplní i o další televizní a filmové role.

Zdroje: The Sun, My London News

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR