Macaulaye Culkina zná celý svět jako Kevina McCallistera z rodinné komedie Sám doma z roku 1990. Kariéra nadějného herce však nabrala rychlého konce, k čemuž dopomohly také drogy a alkohol. Dnes je Culkin připraven restartovat svou kariéru a dokázat světu, že má herectví stále v krvi.

Macaulay Culkin se narodil 26. srpna 1980 v New Yorku. Když měl čtyři roky, začal vystupovat v Newyorské filharmonii a již v roce 1985 debutoval v televizním filmu Půlnoční hodina. Později se objevil v několika reklamách a ve filmech Viking’s Funeral (1988) a Uvidíme se ráno (1989).

V roce 1990 přišla nejslavnější role Kevina McCallistera v rodinné komedii Sám doma. O dva roky později jej diváci mohli vidět v pokračování Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

V roce 1995 ve svých 15 letech však herectví nečekaně pověsil na hřebík. Chtěl začít žít „normální život“ a začal studovat soukromou střední školu na Manhattanu. Během dospívání se však bohužel dostal k drogám a alkoholu, což zapříčinilo, že všechny jeho pokusy o herecké návraty skončily fiaskem.

Dnes je však plně připraven vrátit se k velkým rolím a prohlašuje, že mu práce před kamerou chyběla a udělá vše, aby znovu uspěl. V roce 2019 se ucházel o roli ve filmu Tenkrát v Hollywoodu, Quentin Tarantino mu však příležitost nedal.

Ta se ale nyní dostavila, protože Ryan Murphy, tvůrce populárního seriálu American Horror Story, Culkina obsadil do 10. série, která vyjde letos na podzim. Herec se objeví po boku stálic jako Sarah Paulson, Kathy Bates nebo Evana Peterse. Nedávno natáčel na pláži v Malibu. Culkin věří, že to bude ten správný odrazový můstek zpět na plátna kin.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR