Od 8.12. bude na kanálu Prima KRIMI uveden seriál Drsný šerif (Longmire), který byl natočen podle románů autora bestsellerů Craiga Johnsona. Seriál se točí kolem Walta Longmirea, šerifa fiktivního okresu Absaroka ve Wyomingu. Seriál byl mimo jiné nominován na Edgar Award, PRISM Award a Key Art Award.

Drsný šerif Longmire ukrývá žal a bolest z tragické smrti manželky za statečným výrazem. Kromě spolehlivého koltu je vyzbrojen suchým humorem a v moderním krimiseriálu s nepřehlédnutelnými prvky westernu řeší zločiny v divoké části Wyomingu. Nad jeho městečkem se stahují čím dál temnější mračna, takže má Longmire jedinou možnost: zatrnout zuby, někdy i pěsti, a jít dál. Je zvyklý spoléhat se sám na sebe. Ale nebo je to jeho zkáza?

Teprve před rokem mu zemřela manželka. Walt Longmire (Robert Taylor) se z toho ještě pořádně nevzpamatoval. Žal a bolest pečlivě ukrývá za statečným výrazem a suchým humorem. Ale ví, že takhle to dál nejde. Proto poslechne svou dospělou dceru Caddy (Cassidy Freeman) a rozhodne se znovu postavit na nohy – jako charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka ve svérázné části Wyomingu. Díky šikovné kolegyni Vic (Katee Sackhoff) najde v práci smysl a chystá se znovu kandidovat na místo policejního šéfa. Když vyjde najevo, že jeho mladší, ambiciózní zástupce Branch (Bailey Chase) chce kandidovat proti němu, Longmire to bere jako zradu. Navzdory noži bodnutému do zad zůstává naplno oddaný obyvatelům městečka a střeží jejich bezpečí. Longmire toho má někdy opravdu plné zuby, ale nikdy není vyřízený. Když potřebuje, obrátí se na svého nejbližšího přítele indiánského původu, Henryho Stojícího medvěda (Lou Diamond Phillips). A krok za krokem, na policejní stanici i doma, pokračuje dál životem…

V následujících sériích se nad šerifovým městečkem stahují ještě temnější mračna. Dcera Caddy na vlastní pěst pátrá po matčině vrahovi a ocitá se na prahu šokujícího odhalení. Longmire se musí vyrovnat s vážným traumatem. Jeho zástupci čelí smrtelnému nebezpečí a jeho nejbližší přítel Henry Stojící medvěd se ocitá na nepříjemném místě. Longmire má jedinou možnost: zatnout zuby, někdy i pěsti, odhalit záhadná i nepěkná tajemství svého okresu Absaroka a pokusit se přestát bouři, dokud neskončí. Drsný šerif je zvyklý spoléhat jen sám na sebe, jenže právě to může přispět k jeho zkáze… Dostane on i jeho blízcí druhou šanci?

FOTO: FTV Prima

Zajímavosti o seriálu:

Seriál Drsný šerif vznikl podle úspěšné knižní kriminální série spisovatele Craiga Johnsona. Některé z knih vyšly i v češtině.

Drsný šerif je moderní krimiwestern a tím se odlišuje od jiných současných krimiseriálů. Měl premiéru v červnu 2012 a postupně vzniklo šest sérií a celkem 63 epizod.

Hlavní hrdina šerif Walt Longmire se místo nejmodernějších technologií spoléhá na vlastní paměť, inteligenci a znalosti lidí i místa, kde žije.

Robert Taylor, který hraje hlavního hrdinu, prý založil postavu šerifa Longmira zčásti na drsných kovbojích Clinta Eastwooda a také na Indiánu Jonesovi.

Zbraň, kterou používá hlavní hrdina šerif Longmire, je vládně schválený kolt 1911 .45ACP.

Hunt Baldwin, který je jedním z tvůrců a producentů seriálu, říká, že během posledních deseti let si diváci zvykli na pochmurné antihrdiny, jako je mafián Tony Sopráno nebo výrobce drog Walter White ze seriálů Rodina Sopránů a Perníkový táta. Na šerifu Longmireovi naopak tvůrce zaujalo to, že i když jde o komplikovanou a realistickou postavu, je to stále někdo, kdo je hrdina každým coulem – skoro jako staromódní romantik, který hledá způsob, jak přežít v moderní době.

Okres Absaroka v americkém státě Wyoming, kde se seriál odehrává, je fiktivní – ve skutečnosti žádný takový okres ve Wyomingu neexistuje.

Seriál se natáčel v americkém státě Nové Mexiko – včetně měst Las Vegas, Santa Fe, Eagle Nest, Española a Red River.

Interiérové scény se natáčely ve studiích Garson v Novém Mexiku a v kampusu Univerzity umění a designu v Santa Fe.

Drsný šerif se stal svého času nejúspěšnějším pořadem americké kabelové televize A&E. Po odvysílání třetí série bylo přesto oznámeno, že seriál na kabelovce končí. Také díky bouřlivé kampani fanoušků a jejich snaze zasadit se o pokračování nakonec práva na natáčení seriálu odkoupila streamovací služba Netflix. Díky tomu vznikla ještě čtvrtá, pátá a šestá série.

V roce 2013 narušil natáčení seriálu oheň, který poničil nedalekou národní rezervaci Valles Caldera. Požáry propukaly během tří následujících týdnů, z toho dva zuřily najednou. Požárníci z oddílu Granite Mountain Hotshots z města Prescott pomohli zachránit okolí místa, kde se natáčely scény z domova hlavního hrdiny. Devatenáct z nich poté tragicky zahynulo při likvidaci požáru poblíž města Yarnell. Na motivy této události vzniklo filmové drama Hrdinové ohně.

Postavy:

Walt Longmire (Robert Taylor)

Charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka se teprve nedávno stal vdovcem. Těžce se vzpamatovává ze smrti manželky. Navzdory žalu a bolesti se tváří statečně a na všechno reaguje se suchým humorem. Je dobře známý díky svým schopnostem, síle a staromódnímu přístupu k policejní práci.

FOTO: FTV Prima

Victoria „Vic” Moretti (Katee Sackhoff)

Čerstvá posila úřadu šerifa v okresu Absaroka se nedávno přestěhovala z Filadelfie, kde pět let pracovala na oddělení vražd. Ještě stále si zvyká na nový domov i sousedy. Má dobrý vztah s Waltem, a je díky tomu jeho nejvěrnější zástupkyní. Chce dokázat nejen to, že není žádný nováček, ale i že se na ni dá za všech okolností spolehnout.

FOTO: FTV Prima

Henry Stojící medvěd (Lou Diamond Phillips)

Waltův dlouholetý nejbližší přítel je majitelem místního baru. Sympatický indián cheyennského původu nedá na svůj kmen dopustit. Když je třeba něco zjistit nebo zařídit v místní indiánské rezervaci, často se stává Waltovým prostředníkem. Stejně jako Walt si potrpí na tradice, ale na rozdíl od něj mu nevadí pokrok.

FOTO: FTV Prima

Branch Connally (Bailey Chase)

Mladší, ambiciózní zástupce šerifa v okresu Absaroka si jde tvrdě za tím, co chce. Má slepou sebedůvěru a politické ambice, kterým často dává přednost před snahou vyřešit případ. Nesouhlasí s Waltovým staromódním přístupem k policejní práci a chce získat jeho místo. Často si myslí, že uklízí Waltův nepořádek.

FOTO: FTV Prima

Cady Longmire (Cassidy Freeman)

Waltova dcera a jeho jediné dítě je advokátka, která sní o práci ve velkoměstě. Po smrti matky se snaží dát otce znovu dohromady. Dobře zná jeho zápory a je jedinou, kdo si troufne na ně upozornit. I když svého otce vytáčí – a on ji také, díky upřímnosti a smyslu pro humor má s Waltem pěkný vztah.

FOTO: FTV Prima

Ferg (Adam Bartley)

Zástupce šerifa v okresu Absaroka je velký chlap se srdcem malého štěňátka. Je věrný, vždy milý a ochotný potěšit. Je to zkušený lovec a kutil. Ale ne už tak dobrý policejní vyšetřovatel. Přestože není dokonalým policistou, není to žádný zbabělec.

FOTO: FTV Prima
-reklama-