Potvrzení dalšího hereckého obsazení odhaluje nové jméno známého herce ze seriálu Hra o Trůny, který ztvární postavu ze Sapkowského povídky Poslední přání.

Produkce druhé řady Zaklínače nepostupuje příliš obezřetně při ohlašování nových jmen, což má za následek unikání další informací o budoucím směřování příběhu. Díky tomu, že studio potvrdilo obsazení herce Kristofera Hivju, známého pro svou roli Tormunda v již skončeném seriálu Hra o trůny, do role netvora Nivellena, nepřímo dalo najevo, že dojde ke zpracování známé povídky Zrnko pravdy. Tedy v případě, že si vedení seriálu neumínilo přepracovat veškeré narativní prvky povídky a tím pádem to odvyprávět po svém, kdy postavu zakomponují do zcela jiné části příběhu.

Každopádně nejde o jedinou část k zamyšlení. Ještě před publikováním první řady kolovala informace, že povídky nebudou vůbec zpracovány a narace bude soustředěna pouze na ucelený příběh, což jak jsme si mohli všimnout, tak úplně neproběhlo. Vyjádření tehdy vypadalo tak, že divákovi bylo nutné představit nejen svět, kde se celý příběh odehrává, ale zvláště pak hlavní postavy seriálu. Podobné tvrzení kolovalo i nyní, kdy na povídky vůbec nemělo dojít.

Není jisté, z jakého důvodu došlo opět ke změně a povídka bude nejspíše skutečně zpracována, pravděpodobné však je, že Nivellena nepotká jen jedna postava, jak je tomu v knihách, nýbrž dvě. Geralt a Ciri by na něj měli společně narazit při cestování do pevnosti Kaer Morhen. Zkušenosti se svérázným zpracováním již filmaři mají a dá se očekávat, že povídka bude zakomponována pouze jako berlička vztahového vývoje mezi hlavními protagonisty. Ohledně spokojenosti s vyprávěním příběhu byl před pár týdny zpovídán tvůrce knižního Zaklínače a jak reagoval, si můžete přečíst zde.

Na povrch prosakují i další jména, která jsou spojována s postavou velmistra ze Školy Vlka, Vesemira. Nejčerstvější zprávy hovoří o hvězdném Marku Hamillovi, který ztvárnil Luka Skywalkera ve Hvězdných válkách. Ačkoli mu role nejstaršího zaklínače měla být nabídnuta, obsazení není zdaleka potvrzeno. Navíc se objevují informace, že nabídku role měl dříve obdržet i Michael Keaton  nebo Mads Mikkelsen. Nic dalšího zatím bohužel nevíme a nezbývá nám, než si chvíli počkat na finální potvrzení dalších hereckých jmen a jejich postav.

-reklama-