Loni na podzim spustila společnost Disney svou vlastní streamovací platformu Disney+. V době velké změti streamovacích služeb se rozhodla prosadit a zaujmout seriálovou novinkou z divácky úspěšného universa Star Wars. Nový seriál The Mandalorian svůj účel splnil. Nejenže zaujal, ale také přilákal spoustu nových fanoušků. Není se tedy čemu divit, že se po roce tato pecka z produkce Disney dočká pokračování. 

Druhá řada Mandaloriana nám nabídne, stejně jako ta první, osm hraných epizod v délce přibližně 35 minut. Točit by se měla opět kolem námezdního lovce Dina Djarina (Pedro Pascal) přezdívaného též jako Mando. Ten se bude potýkat s dalšími problémy spojenými s jeho malým, roztomilým společníkem neznámé rasy.

Kromě toho, že se dočkáme návratu ústřední postavy a tzv. Dítěte, se můžeme těšit také na Greefa Kargu (Carl Weathers) spolu s Carou Dune (Gina Carano), které jsme mohli vidět již v první traileru.

Za zmínku stojí nepochybně také vizuální a hudební stránka. Obě se totiž v nové ukázce silně projevují. Stačily necelé dvě minuty a už nyní víme, že druhá řada bude minimálně po vizuální stránce stejně kvalitní, jako ta první. Hudební stránka, která doplňuje celý trailer, působí také velmi slibně a krásně ladí s vybranými scénami.

Scénář k druhé řadě sepsal opět talentovaný Jon Favreau, který stál i za úspěchem první řady. Tvůrce v jednom rozhovoru pro týdeník Entertainment Weekly prohlásil, že při psaní scénáře jej inspiroval seriál Game of Thrones (Hra o trůny), který je proslulý tím, že vypráví několik dějových linek najednou.

Natáčení druhé řady skončilo na začátku března, tedy předtím, než se ve světě začala globálně šířit nemoc covid-19. Díky tomu tvůrci nemuseli pozastavit natáčení a s koronavirovými problémy se potýkali pouze ve fázi post-produkce.

Na natáčení druhé řady se přišel podívat i otec Star Wars George Lucas, který takto navštívil i plac první řady. Během své návštěvy pak rozdával různé rady týkající se režie.

Premiéra druhé série Mandaloriana je stanovena na 30. 10. 2020. Na oficiální plakát se můžete podívat níže.

The new season of #TheMandalorian starts streaming Oct. 30 on Disney+.

Zveřejnil(a) Star Wars dne Úterý 15. září 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.