I druhý festivalový den se v Novém Městě nad Metují soutěžilo o diváckou cenu smíchu. Na programu byly (mimo jiné) dva soutěžní snímky. Vyšehrad:Seryjál, na kterém bylo naměřeno celkem 8,6 procent prosmátého času a Cesta domů, které se diváci smáli o trochu méně – stopky naměřily 4,5 procenta prosmátého času.

Festival komedie 2021, FOTO: Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Cesta domů je posledním dílem trilogie režiséra Tomáše Vorla. Jednu z hlavních rolí v této komedii hraje Lucie Šteflová, která přijela do novoměstského kina. “Ve filmu mou dceru hrála i moje dcera. Měla dokonce třicet natáčecích dní, což není úplně typické. Nejvtipnější zážitek z natáčení byl jeden den, kdy byl režisér hodně vytočený. Tak si tak člověk říká, co bude. A zrovna jsme natáčeli scénu, kdy v lese pomalu tančíme tai-či. Jdu po lese a vidím tam právě Tomáše, jak chvíli po tom, co ho člověk vidí vytočeného do běla, tančí po lese. To bylo hodně vtipné,” prozradila mladá herečka.

Film z prostředí vesnice doprovodil také herec Milan Šteindler “Čím víc se snažím být vtipný, tím míň se lidi smějí. Já už se třeba, od té doby, co nepiju, vůbec nesnažím být vtipný. Ono když se člověk moc snaží, tak to nefunguje,” zamyslel se herec, který na festival z časových důvodů dorazil jen “online”. O natáčení Cesty domů vyprávěl i režisér Tomáš Vorel – také diváky pozdravili z plátna. “Cesta domů není typická komedie. Je na hranici smíchu a pláče, možná bych ji nominoval spíš na novoměstský pláč,” pobavil diváky v sále režisér snímku. Naměřeno bylo 4,5 procenta času.

Před kinem vystoupila pardubická folková kapela Marien.

I v pondělí se v kině soutěžilo o ceny před novým fotokoutkem. Ještě do pátku tak diváci hrají o hlavní výhru – VIP vstup na zakončení festivalu a galavečer spojený s předpremiérou filmu Zbožňovaný.

V úterý se v kině budou promítat dva soutěžní filmy –  Mstitel a Jedině Tereza. Na druhý jmenovaný mají všechny Terezy vstup zdarma (po včasném zarezervování sedadla). Před kinem vystoupí populární zpěvák Jakub Děkan s kapelou.

Ve středu o přízeň diváků bude soutěžit Muž se zaječíma ušima a dnes už zcela vyprodaný film podle předlohy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Ve čtvrtek si na komedii Ubal a zmiz diváci zasoutěží o kožich, který měl na sobě na natáčení herec Marek Lambora. Na večerní promítání komedie Deníček moderního fotra je už vyprodáno. Před kinem zazpívá Voxel.

Festival komedie 2021, FOTO: Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Pátek se před kinem 70 bude konat tradiční Den s Českým rozhlasem, vystoupí tanečnice ze Stepíku Nové Město nad Metují a “kouzelník s kruhy” Patrik Jandejsek (ČeskoSlovensko má talent). Divácký smích budou smíchoměřiči měřit u filmů Večírek a Shoky&Morthy: Poslední velká akce.

Sobota již tradičně bude patřit vyhlašování cen odborné poroty, ceny divácké (udělované na základě promátého času při soutěžních projekcích) a ceny pořadatele festivalu (za nezapomenutelné role v komediálních filmech). Právě tu letos obdrží herec  . O cenu diváckého smíchu zabojuje v předpremiéře film Zbožňovaný.

Zdroje informací: Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA