Pokud bychom se bavili o filmovém studiu, které do svých snímků vkládá osobitou myšlenku a atraktivní děj, pak je to právě Pixar. V minulém roce nás obklopilo animovanou jízdou Frčíme (Onward) a nedávno i novinkou Duše. Jedna z hlavních hvězd tohoto projektu nyní zareagovala na velký úspěch svým poděkováním.

A zmíněnou hvězdou není nikdo jiný, než Jamie Foxx – toho můžeme od začátku filmu slyšet jako postavu středoškolského učitele Joeho Garnera, kterého nepříjemná událost přenese do světa fantazie. Pro herce bylo účinkování ve filmu opravdovou poctou, a o to větší, když si přečetl scénář. ,,Jsem hrdý na to, jakou myšlenku tento film reprezentuje a kolik krásných ohlasů od Vás dostává! Pokud jste ho ještě neviděli, můžete kouknout na streamovací službu Disney+“. – sdělil 11,5 milionům sledujících.

Kromě Jamieho Foxxe Duši doprovází i hlas Grahama Nortona, Rachel House, Tiny Fey, Alice Bragy či Donella Rawlingse. O režii se postaral Pete Docter – scenárista, animátor a současný tvůrčí prezident společnosti Pixar. Z rozpočtu zhruba 150 milionů dolarů projekt přes Disney plus prozatím vydělal 7,6 milionů dolarů.

Tuzemské publikum hodnotilo na Česko-Slovenské filmové databázi titul krásnými 84% a zahraniční dokonce ještě výš – Rottentomatoes.com hlásí kritické skóre 95%. Pokud byste zabrouzdali do komentářů, i zde negativita v podstatě neexistuje. Snímek je pro mnohé tím největším překvapením minulého roku, pro některé oddechovou záležitostí – většina diváků nicméně zážitek ze sledování definovala jako opravdové pohlazení na duši.

Který snímek od Pixaru Vám nejvíce utkvěl v paměti? Chystáte se podívat také na Duši (Soul)? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naši facebookovou stránku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz