V poslední době jsme si spíše zvykli na bouřlivé politické televizní debaty, týkající se řešení současné koronavirové krize. Avšak žádná dosud nebyla tak dramaticky vyhrocená, jako nebývale ostrý střet v pořadu stanice CNN Prima News „360° Pavlíny Wolfové“, věnovanému týdnu manželství. Hosty ve studiu byli manželé Jana a Roman Jochovi, coby zastánci klasické rodiny a moderátoři Aleš Cibulka a Michal Jagelka, žijící v registrovaném partnerství.

Když se Pavlína Wolfová zeptala Aleše Cibulky, co je to podle něj rodina, odpověděl: „Rodina to jsou ti nejbližší. V našem případě rodina jsme my dva a náš pes, širší rodina, naši rodičové, můj bratr, jeho děti, pro které my jsme strýčkové a nikdy nediskutovali tom, že by to bylo jinak.“ A hned poté se se pustil do doktora Jocha. „Já bych vám ten titul vzal. Vy jste nás přirovnal k pedofilům a zoofilům a řekl jste, že to je deviace. Takže tady máte dva devianty. My jsme netušili, že někdo ještě může mít v jednadvacátém století tak hloupý názor.“

A stejně ostře se vyhranil proti jeho manželce: „Protože vy byste nás homosexuály léčila, vy byste nepřijala partnera svého syna, pokud by vám řekl, že je gay.“ Mimochodem, Jana Jochová se během diskuse přiznala, že vůbec nevěděla o tom, že je Aleš Cibulka gay.

Manželství pro všechny?

Opakovaně připomínala, že rodina byla vždy založena na vztahu nebo manželství muže a ženy, platilo to historicky a platí to dodnes. Podle ní děti ohrožuje, že nejsou vychovávány svými biologickými rodiči. Nesouhlasí také s tím, že by manželství mělo být tzv. pro všechny. Zatímco manželé Jochovi zastávají názor, že cílem manželství je plodit a ochraňovat dětí, Cibulka s Jagelkou to odmítají. „Přece primárně manželství není kvůli dětem. Znám mnoho manželství, která byla bezdětná a dala společnosti úplně jiné věci, například paní Jirásková nebo paní Maciuchová,“ namítal Michal Jagelka. A dodal také, že on sám nemá potřebu mít děti.

Svatá válka

Manželé Jochovi se s překvapivým klidem vymezili proti chování svých protivníků, kteří jim neustále skákali do řeči a moderátorka měla co dělat, aby debatu vůbec uřídila. A je nutné přiznat, že jejich vystupování nebylo příliš zdvořilé. Nechali se třeba slyšet, že za Jochovými stojí „prapodivní, obskurní lidé a sdružení“ (jako příklad uvedli Václava Klause, Marka Bendu či dokonce „lidovce“) a obvinili je, že šíří obyčejné zlo a nenávist. „Paní Jochová, vám vadí jinakost, a proto vedete tuto svatou válku. Vy máte tři děti, proč proboha v půl deváté večer nejste s manželem doma s dětmi a nečtete jim pohádky a vedete svatou válku proti gayům a lesbičkám?,“ ptal se Jagelka. Když namítla, že se děti dívají a vidí, jak agresivně se vůči nim chovají, začal na ni ukazovat a křičet: „Já bych si nikdy nedovolil vám říci, že jste devianti. Rozumíte tomu?“

Promarněná šance

Teprve ke konci se diskuse poněkud zklidnila. Manželé Jochovi opakovaně zdůraznili, že proti homosexuálům, ani registrovanému partnerství nic nemají, ale mají problém s vymezením instituce a pojmu manželství. „Napište si cokoliv, co požadujete, jen na začátek nedávejte manželství,“ vyzval Roman Joch na závěr.

Z reakcí na sociálních sítích, neméně bouřlivých, je patrné, že lidem skutečně nevadí homosexuální páry, ani rozumné požadavky, ale jejich chování. Škoda, že Aleš Cibulka s Michalem Jagelkou nevyužili šanci to změnit.

Ostrá hádka v 360°: Berete adoptovaným dětem práva, volala Jochová. Šíříte zlo, oponovali gayové.Celý článek ZDE: https://bit.ly/2MTIdwY

Posted by CNN Prima NEWS on Thursday, February 11, 2021

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz