Americká herečka a modelka Sheree Wilson se zapsala do paměti diváků díky televizním rolím manželek, které byly v jejich seriálu nakonec zavražděny. Jedná se o April Stevensovou, manželku Bobbyho Ewinga (Patrick Duffy) v seriálu Dallas a Alex Cahillovou ve Walker, Texas Ranger, kde si zahrála státní zástupkyni a později i manželku Cordella Walkera v podání Chucka Norrise. 

Sheree Julienne Wilson se narodila 12. prosince 1958 v Rochesteru v Minnesotě. Začínala jako modelka a během několika měsíců své modelingové kariéry se dostala na obálky časopisů i do televizních reklam na světoznámé značky jako například Maybelline.

V letech 1986 – 1991 (Dallas) a 1993 – 2001 (Walker, Texas Ranger) zaznamenala největší úspěch ve své herecké kariéře, obě role jí však byly osudné. Hollywood si ji zaškatulkoval jako manželku Bobbyho Ewinga a také jako státní zástupkyni a ženu Rangera Walkera. Její seriálová smrt v Dallasu jí vynesla ocenění za nejlepší seriálovou smrt. Toto úmrtí nebylo pro herečku překvapením, sama chtěla z důvodu těhotenství ze seriálu odejít. Ve Walker, Texas Ranger přišla její smrt v roce 2005 ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Objevila se také v několika dalších seriálech a filmech, ale žádný velký posun a ohlas v její kariéře již nenastal. Přestala se tedy herectví věnovat naplno a dnes bere pouze nabídky na menší role. Začala se angažovat v charitě a neziskových organizacích (například pro nemocné s roztroušenou sklerózou nebo s poraněním míchy), ale také vytvořila vlastní řadu kosmetických produktů v péči o pleť.

Má dvě děti a je podruhé vdaná. Prvním manželem byl v letech 1991-2004 Paul DeRobbio a druhým manželem je od roku 2018 filmový producent Vince Morella (na snímku níže). Žijí spolu na ranči a mimo jiné se starají o několik koní.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR