Heather O’Rourke se proslavila ve filmové sérii Poltergeist poté, co si ji vybral samotný Steven Spielberg. Zahlédl ji během oběda s její matkou a považoval ji za ideální pro roli v jeho připravovaném hororu. Přistoupil k nim, vyrušil je v jídle a požádal, aby přišli na konkurz. Druhý den pětiletá Heather roli získala. 

První díl z hororové série Poltergeist vyšel v kinech v roce 1982 a dětská herečka Heather O’Rourke jej natočila jako pětiletá a po celém světě zaznamenala velký úspěch. Děj filmu je založen na příběhu od držitele několika Oscarů, režiséra Stevena Spielberga.

Poklidný život jedné kalifornské rodiny naruší síly z onoho světa, které se zabydlí v jejím domě na předměstí. Zpočátku jsou vetřelci jen dva, ale brzy se celý dům změní ve strašidelný zámek. „Návštěva“ se v žádném případě nechová přátelsky – a nešťastné rodince nezbude nic jiného, než co nejrychleji vyklidit pole, aby nepadla za oběť přízrakům. Přitom nejmladší členka rodiny, Carol Anne, kterou hraje Heather O’Rourke, začíná komunikovat s někým, koho vidí jen ona.

O’Rourke hrála ve všech třech pokračováních, avšak většího úspěchu dosáhl pouze první díl, když dokázal vydělat 127 milionů dolarů. Kromě kultovní hororové série si herečka zahrála v komediálním seriálu Happy Days a získala několik dalších menších rolí v televizních seriálech. Spielbergův horor se stal notoricky známým kvůli událostem během natáčení a tragédiím, které postihly členy obsazení, a právě smrt mladé herečky je považována za tu nejhorší.

Zemřela několik dní před tím, než by třetí díl filmu Poltergeist uveden do kin, kvůli komplikacím způsobeným silnou chřipkou. Její zdravotní problémy odstartovaly 31. ledna 1988, když nedokázala udržet jídlo v žaludku a během noci se vplížila rodičům do postele s tím, že se necítí dobře. Následujícího rána, 1. února, nedokázala pozřít ani sousto ze snídaně. Její matka si všimla, že její prsty jsou modré a ruce studené. Když Heather náhle omdlela, zavolala její matka lékaře. Když vešli záchranáři, malá Heather trvala na tom, že je „opravdu v pořádku“ a že se bojí, že zmešká školu. V sanitce však utrpěla zástavu srdce a zemřela na operačním stole ve 14:43. Bylo jí pouhých 12 let.

Mimochodem, Julian Beck, který ve druhém pokračování filmu hrál zlého ducha, zemřel během natáčení na rakovinu. Herec Will Sampson také zemřel během natáčení stejného dílu. Dominique Dunne ztělesnila nejstarší z dětí v původním filmu a přišla o život rukou svého přítele, který ji krátce po uvedení filmu uškrtil.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR