Dylan Thomas Sprouse a Cole Mitchell Sprouse nejprve společně zazářili v seriálu Sladký život Zacka a Codyho, poté se přesunuli na palubu výletní lodi a vznikl seriál Sladký život na moři. Bratři Sprouseovi se odmalička věnují herectví a na rozdíl od některých jiných dětských hvězd se před kamerou objevují dodnes. 

Dvojčata se narodila 4. srpna 1992 v italském městě Arezzo v Toskánsku. Dylan je o 15 minut starší. Oba navštěvovali základní školu Laurel Springs School. Rodiče Matthew Sprouse a Melanie Wright vyučovali anglický jazyk na místní škole a do Spojených států se i se syny přestěhovali 4 měsíce po jejich narození. Bratři mají německé kořeny.

Hereckou kariéru začali již v osmi měsících, nejprve byli obsazování do reklam, z nichž vůbec první byla na dětské plenky. Poté si párkrát kvůli úspoře času během natáčení zahráli jednu a tu samou roli, například Patricka Kellyho v seriálu Grace v jednom kole (1993 – 1998), postavu Juliana McGretha po boku Adama Sandlera ve filmu Velký táta (1999) či dvojčata ve filmu Astronautova žena (1999).

O dva roky později si Cole zahrál syna Rosse Gellera v populárním komediálním sitcomu Přátelé (1994 – 2004). Oba se mimo jiné taktéž objevili ve snímku Viděl jsem maminku líbat Santa Clause (2002) a v seriálu Just for Kicks.

V březnu roku 2005 přišla ta vůbec nejslavnější role, kdy byla obě dvojčata obsazena do jednotlivých rolí raubířů Zacka a Codyho v seriálu Sladký život Zacka a Codyho (2005 – 2008), přičemž se chlapci oficiálně stali hvězdami televizní stanice Disney. Seriál byl u dětského publika velmi populární, a tak byli po skončení seriálu obsazeni i do spin-offu s názvem Sladký život na moři (2008 – 2011). Zde se oblíbená herecká dvojice na palubě lodi S.S. Tipton zúčastnila čtyřletého studia školy sedmi moří.

Za role v těchto dvou seriálech získal Dylan 3 ceny v kategorii nejlepšího televizního herce. Po dalších hereckých zkušenostech (Srdce je zrádná d*vka, The Kings of Appletown) si dvojice dala od herectví na šest let pauzu, aby mohla dokončit vzdělání na vysoké škole.

View this post on Instagram

Hainer on hasselblad

A post shared by Cole Sprouse (@colesprouse) on

Od roku 2017 můžeme Colea (na fotce výše) vídat v seriálu Riverdale jako Jugheada Jonese a Dylan (na fotce níže) se naposledy jako herec objevil v hudebních klipech od zpěvačky Camilly Cabello k písni Consequences (2018) a v písni Think About You (2019) od norského DJe Kyga. Příští rok si zahraje ve filmu After: Přiznání. Dylan se však věnuje také podnikání, objevil totiž v sobě velkou vášeň pro pivovarnictví a výrobu medoviny. Založil si tedy výrobní firmu a jakožto její ředitel se snaží prorazit v obchodní sféře.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz