První sezóna Sleepy Hollow se blíží ke svému konci a tak můžeme uvažovat o tom jakou podobu bude mít finále 13ti dílné série a také co se stane. Už víme, že 2. série Sleepy Hollow dostala zelenou a dočkáme se opět 13ti epizod. Co ale nevíme je to, jaký konec bude mít 1. série. A právě to se dozvíme už 20. ledna kdy budou po sobě odvysílány 12. a 13. epizoda.

V první půlce dvouhodinového finále „The Indispensable Man“ odvysílaného v pondělí 20. ledna ve 20:00 objeví Ichabod (Tom Mison) a Abbie (Nicole Beharie) velké tajemství ukryté v bibli George Washingtona a odhalí skutečnou příčinu smrti otce zakladatele (chápejme tím politiky, kteří podepsali Deklaraci nezávislosti v roce 1776). Mezitím kapitán Irving (Orlando Jones) učiní takřka nemožné rozhodnutí pro dobro své milované rodiny, které drasticky změní jeho budoucnost.

V druhé půlce pojmenované „Bad Blood“, které bude odvysílaná ihned po skončení první půle, bude svedena bitva mezi dobrem a zlem po jejíž konci už město Sleepy Hollow nebude takové, jako předtím.

Sleepy-Hollow-the-golem-03-1024x708

Osobně si nemyslím, že dvouhodinové finále je nejlepším řešením, ale budiž. Zvláště po tom, co se více jak měsíc čeká na 11. díl a hned týden po tom bude konec série. Pravdou je, že asi nemá cenu natahovat konec o jeden týden a tak si alespoň fanoušci užijí dvojitý „nášup“ v podobě dvouhodinového finále, které bývá spíše raritou než zvykem.Závěrem bych chtěl sdělit pár slov o sledovanosti, která byla jednou z příčin obnovení seriálu. Na to, že jde o 1. sérii, tak si seriál držel takřka po celou dobu docela slušnou sledovanost, která v průměru činila 7,6 milionu diváků na epizodu, přičemž premiéra se dočkala sledovanosti více než 10 milionů. V konečném součtu dokázala Sleepy Hollow převálcovat svou sledovaností seriály jako Boardwalk Empire, Dracula, Grimm a v neposlední řadě také seriál Arrow. Myslím, že seriál má potenciál svou sledovaností porazit i velké eso stanice AMC The Walking Dead. Doufám, že se to podaří již ve 2. sérii, od které se čeká velice mnoho.

autor: Michal Jurák

[fbcomments]

-reklama-