E.T. – Mimozemšťan je americký rodinný sci-fi film z roku 1982 produkovaný a režírovaný Stevenem Spielbergem. Vypráví příběh Elliotta (Henry Thomas), chlapce, který se spřátelí s mimozemšťanem, přezdívaným „E.T.“, který uvízl na planetě Zemi. Elliott a jeho sourozenci Michael (Robert MacNaughton) a Gertie (Drew Barrymore) chtějí mimozemšťanovi pomoci vrátit se na svou domovskou planetu. Jak se dětští herci z tohoto kultovního filmu po 38 letech změnili?

Henry Thomas – Eliott

Henrymu Thomasovi bylo v době natáčení filmu jedenáct let a dnes po sedmatřiceti letech má na svém kontě již poměrně dlouhý seznam rolí. Zahrál si například ve Formanově snímku Valmont (1989), dále ve filmech Legenda o vášni (1994), Moby Dick (1998), Gangy New Yorku (2002) či The Great Alaskan Race (2019). Jednalo se vždy však o menší role. Prosadil se také v televizních krimi seriálech a nedávno získal jednu z hlavních rolí v úspěšném seriálu The Haunting. Role ve filmu E.T. – Mimozemšťan mu otevřela cestu k herectví, po které kráčí dodnes. V roce 2009 se potřetí oženil a má tři děti.

Robert MacNaughton – Michael

Robert MacNaughton hrál ve filmu E.T – Mimozemšťan Eliottova staršího bratra Michaela, v té době mu bylo 15 let. Herectví se věnoval od malička, působil u divadla. Obsazení ve Spielbergově snímku mu měla pomoci prorazit u filmu a v televizi, zahrál si však pouze několik bezvýznamných vedlejších rolí a nakonec to v roce 2002 definitivně vzdal. Poté pracoval jako poštovní doručovatel. V roce 2013 se ještě pokusil k herectví vrátit, když se ve dvou filmech objevil spolu se svou ženou. Bohužel oba filmy byly propadáky a tak herectví nadobro pověsil na hřebík. MacNaughton je ženatý a má čtyři syny.

Drew Barrymore – Gertie

Tehdy sedmiletá Drew Barrymore si rolí Gertie získala srdce diváků a pozornost filmových producentů. Od poloviny 80. let šla z role do role, což bohužel psychicky neunesla a během puberty (ve třinácti letech) se musela léčit ze závislosti na alkoholu a několik dalších let strávila bojem se závislostí na kokainu. V roce 1996 se objevila v hororu Vřískot, což bylo považováno za restart její kariéry. Od té doby natáčí nepřetržitě a účinkovala v mnoha úspěšných filmech, například Charlieho andílci (2000), Donnie Darko (2001), 50x a stále poprvé (2004), Hudbu složil, slova napsal (2007) nebo Dovolená za trest (2014). Herečka dnes prohlašuje, že její bitva se závislostí ji učinila lepší matkou. V současnosti ji můžeme sledovat v hororově-komediálním seriálu Santa Clarita Diet, jehož je zároveň i výkonnou producentkou. Byla třikrát vdaná a má dvě děti.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR