Spousta rozumných Čechů se rozhodla opustit velkoměsta, kde jim hrozí mnohem větší riziko nákazy koronavirem, než v méně zabydlených místech. Nyní se velmi často stěhují na svoje chaty a chalupy, kde mohou být bezpečně izolováni a navíc dýchat čerstvý vzduch. To je i případ herce Jiřího Bartošky nebo moderátora Marka Ebena. Oba nyní přesídlili na svá venkovská sídla poblíž Karlových Varů.

V místech, kde nyní pobývají, se totiž koronavirus, na rozdíl od Prahy, vyskytuje minimálně. Jiří Bartoška, který vlastní nepřehlédnutelný dům v romanticky vyhlížející obci Andělská Hora, může být klidný zcela, protože se zde nevyskytuje ani jeden jediný nakažený. Od okolního světa, sousedů či případných zvědavců a novinářů ho navíc izoluje vysoký plot a pauze zaparkovaná auta s pražskou poznávací značkou signalizují, že je populární „Barťák“ momentálně doma právě tady. Místní nám ale potvrdili, že zde stejně pobývá stále častěji. Nicméně, zahlédnout ho osobně vyžaduje notnou dávku štěstí, větší šanci mají golfisté na nedalekém hřišti v Olšových Vratech, kde se Jiří Bartoška věnuje svému velkému sportovnímu koníčku.

Dálkový výslech

Poněkud horší je situace v nedaleké malebné obci Háje, kde si nechal postavit překrásný červený dřevěný dům Marek Eben a bydlí v něm se svojí manželkou Markétou. Ale i tady se dá počet nakažených spočítat na prstech jedné ruky. Také Marek Eben využívá blízká golfová hřiště, a to jak v Olšových Vratech, tak v samotných Hájích. Tento týden se v rozhovoru pro Radiožurnál nechal slyšet, že musí být opatrný, aby neohrozil svoji devadesátiletou maminku a také manželku Markétu, která je zdravotně handicapovaná. Dálkový „výslech“ proto poskytl až ze 135 kilometrů vzdáleného karlovarského studia Českého rozhlasu. I když to bylo mnohem méně rizikové, než si s Lucií Výbornou povídat v pražském studiu, přece jenom pro něj to karlovarské znamená určité nebezpečí. V lázeňském městě jsou totiž již evidovány stovky případů nemoci covid-19. Z rozhovoru bylo každopádně zřejmé, že je Marek, navzdory době, kdy, jak sám říká, přišel o práci, dobře naladěný. Vychází mu nová knížka fejetonů, kterou namluvil i jako audio knihu, a pracuje na novém albu.

Mimořádný půltý MFF

Navíc ho, pokud se vůbec uskuteční, za měsíc čeká letošní atypický ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ten byl kvůli koronavirové krizi v tradičním červencovém termínu poprvé v jeho novodobé historii zrušen, a tak se pořadatelé snaží filmovým fanouškům nabídnout alespoň jeho zredukovanou verzi. Podle předpokladů by se měl MFF konat od 18.-21.listopadu coby mimořádný „půltý“ 54 ½ ročník. V současné situaci ovšem nikdo netuší, zda se nakonec konat bude.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz