Cesta do Ameriky je pro mnohé nejlepším filmem krále komedie z 80. let Eddieho Murphyho, který společně s Arseniem Hallem dokázal ve snímku vdechnout život hned několika postavám. Murphy jako zhýčkaný a sebevědomý africký princ přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Hall) si záhy najde práci, byt a nové přátele i nepřátele, a samozřejmě se dostane do spousty malérů. A v příštím roce se diváci po třiatřiceti letech dočkají pokračování jeho příběhu.

Eddie Murphy se opět vrací jako princ Akeem Joffer, princ z africké Zamundy. Spolu s ním se vrátí také další členové původního obsazení Arsenio Hall, John Amos, James Earl Jones a Garcelle Beauvais. Mezi nové herce se zařadí Kiki Layne (Old Guard: Nesmrtelní), Leslie Jones (Saturday Night Live) a Jermaine Fowler. Pokračování bude navazovat na události prvního filmu, který vyšel v roce 1988.

Když se Akeem stane králem Zamundy, zjistí, že má v Americe syna (Jermaine Fowler). Posledním přáním Akeemova umírajícího otce je, aby našel svého syna a připravil ho na to, že se stane budoucím králem.

Cesta do Ameriky 2 je obrovskou dávkou nostalgie pro fanoušky originálu. Návrat Murphyho jako Akeema je hodně očekávaný – jeho role v původním filmu je jednou z jeho prvních a také nejoblíbenějších. Diváci se mohou těšit také na krásné vizuály, studio mělo velký rozpočet, který se kladně podepsal na kostýmech, kulisách i CGI efektech. V ukázce vidíme novou podobu království Zamunda či pozlacené soukromé letadlo pro cestu prince Akeema a Seemiho do Ameriky.

Film by měl být uveden na Amazon Prime 5. března poté, co ho tato společnost koupila během pandemie koronaviru. Amazon získal práva za neuvěřitelných 125 milionů dolarů. Paramount, původní studio filmu, bude i nadále zajišťovat distribuci na mezinárodní úrovni.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz