V roce 2014 nám režisér Dough Liman nadělil epický post-apokalyptický svět plný nepřátelských zabíjejících mimozemšťanů, který nadchnul každého filmového fanouška a snad všechny milovníky Toma Cruise. Prakticky od této doby se horlivě čeká na pokračování.

Film Na hraně zítřka vycházející z japonské mangy All you need is kill popisuje v poslední době velmi často využívanou časovou smyčku jednoho dne, ve které se nám Tom Cruise vracel do světa poznamenaného válkou s mimozemskou existencí, proti které pokaždé válčil a proti které pokaždé umřel. Pak spojil ruce se skvělou Emily Blunt a film roku byl na světě.

FOTO: Warner Bros

Pokračování mělo být takřka jisté a očekáváné snad ze všech stran. I přesto jsme se však ocitli v roce 2021, kdy se pořád nic neděje. A tak čekáme. A nejspíš i společně s režisérem.

Nemusíme být filmovými kritiky a experty, abychom si uvědomili, že se čeká především na naše dva hlavní protagonisty – Toma Cruise a Emily Blunt. Ti jsou natolik zaneprázdněni svými projekty, že prostě nestíhají pomyslet na pokračování epického blockbusteru z roku 2014. A to si má Cruise ještě v plánu zaletět do vesmíru.

I přesto nám Liman vzkazuje, že hodlá do dvojky dát více přízemnější motiv, zaměřit se především na postavy jako takové a odstoupit trochu ze zeleného plátna plných vesmírných monster. Co však z takového prohlášení čekat je ve hvězdách. Snad tam dlouho ještě nezůstane ani samotné natáčení.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz