Edward Furlong je americký herec, který se proslavil jako třináctiletý ve filmu Terminátor 2: den zúčtování od režiséra Jamese Camerona. Celosvětový úspěch jej katapultoval mezi nejžádanější mladé herce první poloviny devadesátých let. Jak už to ale u některých dětských herců bývá, se svou brzkou slávou se nevyrovnal úplně nejlépe.

Edward Walter Furlong se narodil 2. srpna 1977 v prosluněné Kalifornii. Svého otce nikdy nepoznal a jeho matka se o něj přestala starat brzy po jeho narození. Vyrůstal na ulici nebo různě po vzdálených příbuzných. Jeho život se obrátil naruby, když ho ve třinácti letech na pasadenské diskotéce objevila castingová agentka Mali Finnová, která mu dopomohla k roli po boku Lindy Hamilton a Arnolda Schwarzeneggera v Terminátorovi 2 (1991).

O rok později se objevil ve filmech Hřbitov domácích zvířátek 2 a Americké srdce. Dále si zahrál ve filmech Dům snů, Kult hákového kříže, Věznice, Krvavá loupež či naposledy ve snímku Terminátor: temný osud. Posledních dvacet let se objevoval však spíše v béčkových filmech, jeho kariéra šla z kopce koncem 90. let.

V roce 1999 si začal s drogami a stal se závislým na heroinu a kokainu. Tvrdé drogy doplňoval alkoholem a několikrát skončil po roce 2000 v léčebně. V roce 2006 se oženil s herečkou Rachael Bella a ve stejném roce se jim narodil syn Ethan Page. Pár se o několik let později rozvedl. Furlong svou partnerku fyzicky napadal a stejný prohřešek zopakoval i u jeho dalších partnerek. Sedmkrát byl zatčen za domácí násilí a kromě několika podmínek si odseděl také několik měsíců ve vězení.

Herec by rád restartoval svou kariéru, posledních 5 let nemá žádné opletačky se zákonem a jeho drogová závislost je zdá se také minulostí. Tak uvidíme, zda se mu podaří navázat na svou popularitu z devadesátých let.

View this post on Instagram

Here’s a selfie of me at home. YAY I know things are pretty scary these days. I know that economically there are a lot of people who are going to be really hurt by this financial crises. My prayers go out too all of you. Let’s do everything we can to look out for each other. We are gonna really have to change a lot of our daily habits. Rigorously keeping our hands clean isolating and staying in the small groups etc… I really hope that we all look out not just for ourselves but everyone around us. Probably a good time to do some meditating read a good book go run outside have a good jerk off. Make the best of a bad situation. It’s times like these that tend to show us who we are so let’s be the best that we can be ps stop buying so much fucking toilet paper! Clean assholes not gonna save you from the virus!!😉

A post shared by Edward Furlong (@edwardfurlongofficial) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz