Game of Thrones, jeden z nejúspěšnějších seriálů HBO, je sice u konce, ale kariéra mladé a extrémně talentované herečky jménem Emilia Clarke se teprve rozjíždí. A vzhledem k tomu, že ji teď pravděpodobně budeme vídat v kinech a na televizních obrazovkách stále častěji, mi přijde vhodné si o ní povědět pár zajímavostí. Tady je deset věcí, které jste o ní nejspíš nevěděli. 

10Má velmi unikátní oči

Za normálních okolností si toho člověk ani nevšimne, ale když byste dostali možnost se jí z blízka podívat do očí, tak si všimnete, že její duhovky jsou tvořeny dvěma různými barvami. Říká se tomu centrální heterochromie a vypadá to tak, že duhovka je z většiny tvořena jednou barvou, ale po obvodu kolem zornice je možné vidět barvu jinou.

9Miluje herectví už od dětství

Emilia věděla, že chce být herečka, už když měla pouhé 3 roky. Od té chvíle se svého snu nikdy nevzdala, pilně studovala a pracovala na sobě, aby z ní jednoho dne mohla být úspěšná herečka. No, nevím jak vy, ale já bych řekl, že se jí to povedlo.

8Ucházela se o roli ve filmu Captain America: The Winter Soldier

Pochopitelně dnes všichni víme, že tu roli nezískala, ale i tak to stojí za zmínku. Emilia se ucházela o roli Sharon Carter, což je vnučka Peggy Carter.

7Není jedinou GoT herečkou, která si zahrála Sarah Connor z Terminátora

Zatímco Emilia Clarke hrála Sarah Connor ve filmu Terminator Genisys, její kolegyně Lena Headey (Cersei Lannister) si zahrála Sarah v seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles.

6Byla licencovanou realitní makléřkou

Jako mnoho jiných herců a hereček, tak i Emilia Clarke měla pochopitelně jiné práce, než se z ní stala úspěšná herečka. Jednou z těchto prací byla v realitách. Přesněji pracovala jako realitní makléřka během svých studií na univerzitě v New Yorku.

5Má na sobě vytetovaného čmeláka

Emilia si velmi užila natáčení filmu Me Before You a chtěla si udělat nějakou památku na tuto pozitivní zkušenost. Nakonec se rozhodla nechat si udělat tetování čmeláka na malíček, protože čmelák je symbolický pro konec příběhu jejího charakteru ve filmu.

4Byla zvažována pro roli Enchantress v Suicide Squad

Je to tak, málem jsme viděli Emilii Clarke v Sebevražedném oddílu, protože byla jednou z hereček, které byly zvažovány pro roli Enchantress. Avšak tuto roli nakonec dostala Cara Delevinge.

3Procestovala velkou část Indie když jí bylo 16

Když jí bylo pouhých 16 let, Emilia procestovala velkou část Indie. Její cesta začala v Delhi, kde rozptýlila popel své babičky narozené v Indii, a skončila nedaleko Tibetu.

2Vydělala si 500 tisíc dolarů za každou epizodu GoT

Podle časopisu Variety si Emilia Clarke, spolu s ostatními hlavními herci, vydělala za každou epizodu Game of Thrones 500 tisíc dolarů. Avšak tyto informace jsou z roku 2017, takže je velmi pravděpodobné, že za letošní finální sérii dostala značně větší sumu.

1Umí hrát na několik hudebních nástrojů

Kromě toho, že je talentovaná herečka, tak je údajně i talentovaná muzikantka. Emilia totiž umí hrát na klavír, kytaru a flétnu a ještě k tomu umí zatraceně dobře zpívat. Dokonce se i jednou zmínila, že kdyby neuspěla jako herečka, tak by nejspíš zkusila své štěstí jako profesionální zpěvačka.

ZDROJ:tvovermind.com, imdb.com
Jan Michalčík
Student, spisovatel, redaktor a filmový nadšenec.