Hvězda seriálu Hra o trůny, Emilia Clarke (32), nedávno zveřejnila svůj neuvěřitelný příběh o zdravotních problémech, které prodělala právě v době, kdy byla čerstvě obsazena do své životní role Daenerys Targaryen. Svěřila se americkému časopisu The New Yorker a podle jejích slov jí šlo o život.

„Ráno 11. února 2011 jsem se právě oblékala v šatně tělocvičny v Crouch Endu v severním Londýně, když jsem začala cítit, že mi nastupuje šílená bolest hlavy. Dobelhala jsem se na záchod, padla na kolena a můj stav se dále zhoršoval. Mezitím se bolest stupňovala, nejdříve jsem pociťovala střílení, pak bodání, nakonec zúžení bolesti na jedno místo. Tak nějak jsem tušila, co se děje. Můj mozek byl poškozen,“ prohlásila herečka.

Emilia a kolegové ze Hry o trůny v roce 2013, FOTO: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America,CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia.org

Emilii bylo tehdy 24 let a byla právě čerstvě obsazena do role Daenerys Targaryen v nadcházejícím hitu od stanice HBO Hra o trůny. „Právě ve chvíli, kdy se mi splnily všechny mé dětské sny, jsem téměř ztratila svou mysl a také svůj život. Snažila jsem se v té hrozné chvíli zbavit bolesti a nevolnosti. Řekla jsem si, že nesmím být ochromena. Proto jsem neustále hýbala prsty, abych se ujistila, že jsem při vědomí. Abych udržela při smyslech i svůj mozek, snažila jsem se vzpomenout si, mimo jiné, i na některé repliky ze Hry o trůny.

„Byla jsem doktory poslána na magnetickou rezonanci, na skenování mozku. Diagnóza byla rychlá a zlověstná: subarachnoidální krvácení (SAH), život ohrožující typ mrtvice, způsobené krvácením do prostoru kolem mozku z prasklé tepny. Jak jsem se později dozvěděla, asi třetina pacientů se SAH zemře okamžitě nebo velmi brzy po incidentu,“ vysvětlila svůj velmi vážný zdravotní stav, který doteď tajila.

V roce 2013 dokonce absolvovala druhou operaci mozku, kdy jí šlo opět o život. Od té doby se údajně naštěstí cítí skvěle a doufá, že tyto závažné zdravotní potíže jsou minulostí. Teď se již Emilia těší na finále seriálu Hra o trůny a nedávno řekla, že se kruh krásně uzavře. „Na tom, že již končí Hra o trůny, je také něco potěšujícího a velmi krásného. Jsem tak ráda, že můžu být u toho, abych viděla konec tohoto příběhu a začátek toho všeho, co přijde dál.“

Naštěstí Emilia všechny zdravotní komplikace překonala, díky čemuž ji můžeme vídat v roli slavné Matky draků Daenerys. Poslední řada Hry o trůny má premiéru již 14. dubna 2019.

-reklama-