Málokterý začínající herec nebo herečka má to štěstí, že ho vyberou do nějakého trháku, který bude dalších několik let lámat rekordy ve sledovanosti. Když se to přece jen podaří, většinou jsou už do konce života označování jako „Ta co hrála Hermionu“ nebo „To je Jon Sníh“ a po obrovském úspěchu, který sklidí filmy či seriály, kde účinkovali, jejich hvězdná kariéra většinou končí. Game of Thrones (Hra o trůny) je světově nejsledovanější seriál posledních let a díky němu se mladičtí a nezkušení herci dostali do předních řad Hollywoodu a zná je celý svět. Ti starší už za sebou samozřejmě nějakou hereckou minulost mají, zatímco většina mladého osazenstva se zatím tak nějak nechává unášet slávou Hry o trůny a na budoucnost moc nepomýšlí.

Výjimkou je ale Emilia Clarke, která ztvárňuje neohroženou matku draků Daenerys, jednu z hlavních postav. Emilia chytila příležitost za pačesy a snaží na své budoucí kariéře zapracovat, jak to jen jde. Mimo Game of Thrones se Emilia rozhodla přijmout roli v romantickém filmu Me before you (Než jsem tě poznala), kde chtěla všem dokázat, že umí hrát i něco naprosto jiného, než jen nebojácnou Daenerys. Po premiéře v roce 2016 se ukázalo, že roli naivní a trochu jednoduché dívenky Louise zvládla naprosto skvěle a že Emilia má rozhodně filmové branži co nabídnout. Bylo ted03y jen otázkou času, kdy se objeví další nabídky.

Další nabídka přišla na opět naprosto jiný žánr, než jaký si doteď mladá herečka vyzkoušela a to rovnou na psychologický horor Voice from the stone. Zde si Emilia střihne hlavní roli zdravotní sestřičky, která je povolána do venkovského domu v Itálii k chlapci, kterého údajně pronásledují zlé síly. Postupně vyjde najevo, že si chlapec nevymýšlí a netrpí žádnou chorobou, nýbrž že opravdu za stěnou svého pokoje slýchá podivné hlasy a mladá sestřička začíná mít strach o svůj život..

Film by měl mít premiéru ještě letos, přesné datum se ale zatím neví.

Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz