Když se řekne Emma Watson, asi si většina vybaví nadanou čarodějku Hermionu Grangerovou ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Herečka se však dokázala ve filmové branži velmi dobře uchytit i po skončení slavné ságy Harryho Pottera a všechny snímky, kde hrála, si získaly velmi vysoká hodnocení. Mladá herečka a velká bojovnice za práva žen právě slaví kulaté 30. narozeniny.

Emma Watson se narodila 15. dubna 1990 ve Francii, její matka je Francouzka a otec Angličan. Do Anglie se přestěhovali až v jejích pěti letech. Od malička vystupovala v řadě divadelních představení, ve školních hrách a v sedmi letech vyhrála recitační soutěž. Poprvé se před kamerou objevila v roce 2001 ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Mezi roky 2002 a 2011 se objevila v dalších sedmi pokračováních dodnes populární čarodějnické ságy. Od roku 2012 si zahrála celkem v devíti filmech, například Charlieho malá tajemství (2012), Apokalypsa v Hollywoodu (2013), Noe (2014), Kolonie (2015), Kráska a zvíře (2017) nebo Malé ženy (2019). Herectví však pro ni není prioritou a proto se na plátnech neobjevuje tak často, jak by si její fanoušci přáli.

Embed from Getty Images

Emma Watson je v dnešní době vzorem pro mnohé mladé dívky a ženy, nejenže oplývá neuvěřitelnou přírodní krásou, zároveň je také velmi chytrá, vlastní diplom z prestižní Americké univerzity a zapojuje se do mnoha kampaní pro lepší svět. Dnes už tedy Emmu neznají jen fanoušci Harryho Pottera, kteří s ní vyrůstali, ale i mnoho dalších lidí z různých odvětví. Její popularita rok od roku stoupá a na rozdíl od některých jiných dětských hvězd z Hollywoodu za sebou Emma nemá žádné skandály nebo průšvihy.

Embed from Getty Images

V roce 2009 byla díky sáze o Harry Potterovi nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu a za jeden díl inkasovala zhruba 15 milionů dolarů. Při natáčení Vězně z Azkabanu vydala prohlášení, že chce prožít normální dospívání a natáčení dalších dílů se účastnit nebude, nakonec si to však po několika měsících rozmyslela. Miluje kočky, pozemní hokej, tenis a házenou. Mimo herectví také skvěle zpívá, maluje a její nejoblíbenější drink je gin s tonikem. Má o tři roky mladšího bratra Alexe, který se věnuje modelingu.

Embed from Getty Images

Je jednou z největších bojovnic za ženská práva v posledních letech, zároveň je také hlavní ambasadorkou hnutí „He for she“, v rámci kterého odcestovala do Afriky, kde měla několik projevů ohledně zlepšení ženských práv a ženskému přístupu ke vzdělání. Údajně čas od času na různých místech po světě (Londýnské metro, Central park v New Yorku) schovává knihy s feministickými tématy, které si můžete nechat, když je najdete. Založila také knižní klub pro feministky, kde si ženy a dívky navzájem doporučují knihy, které jim radí, jak bojovat za svá práva. Na fotce níže je s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz