Příběh soukromého detektiva Sherlocka Holmese od britského spisovatele Arthura Conana Doyela známe z různých knih, filmů a seriálů i pozpátku, a proto se režisér Harry Bradbeer rozhodl tentokrát vydat trochu jinou cestou. Čeká nás totiž projekt zaměřený na dobrodružství detektivovy mladší sestry Enoly.

Na mysteriózní knižní předloze začala autorka Nancy Springer pracovat od roku 2006 a v následujících 4 letech ještě více vykreslila jednotlivá zákoutí tajuplného Londýna. Dohromady vzniklo 6 knih, z nichž každou provází unikátní případ zmizení obyvatele městečka či příbuzného člena rodiny. První a pátá kniha byla dokonce nominována v rámci literárního ocenění ,,Edgar Award“, které se každoročně uděluje profesionálním autorům detektivek.

Z hlavního obsazení se můžeme těšit na vycházející hereckou hvězdu a zároveň producentku tohoto projektu Millie Bobby Brown (Enola Holmes), Henryho Cavilla (Sherlock Holmes), Sama Clafina (Mycroft Holmes) a Helenu Bonham Carter (Eudoria), dále uvidíme Frances de la Tour (Vicious), Louise Partridge či Fionu Shaw (Killing Eve).

Příběh filmu bude adaptací první knihy, kdy uvidíme mladou inteligentní dívku Enolu Holmes žijící ve stínu svých dvou bratrů – Sherlocka a Mycrofta na okraji Londýna. V den jejích 16. narozenin však nečekaně zmizí matka sourozenců, Eudoria, kterou se dívka díky své inteligenci rozhodne vypátrat. Bratři zrovna tou dobou nejsou poblíž a nutkání udělat první krok do světa detektivních případů je veliké, nicméně vše má i své stinné stránky a Enola se zčistajasna ocitá v centru masivní konspirační teorie. Ta ohrožuje nejenom ji, ale i celé Spojené království.

Celovečerní film měl původně zamířit do kinosálů, avšak díky koronavirovému šílenství byl tento plán zrušen. Snímek si tedy mohou vychutnat všichni předplatitelé z pohodlí domova skrze streamovací platformu Netflix již příští měsíc.

O scénář se postaral Jack Thorne, hudbu má na starost Daniel Pemberton. Těšíte se na young adult dobrodružství Enoly Holmes v podání herečky Millie Bobby Brown? Nebojte nám dát vědět níže do komentářů nebo na naší facebookovou stránku!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz