„Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné, jejich protivníky jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je chránit naši bezpečnost.“
Přesně takto začíná německý krimiseriál o dálniční policii Kobra 11. V hlavní roli se objeví poprvé ve 3 epizodě první série policista Semir Gerkhan, kterého si zahrál Erdoğan Atalay. Jeho policejní kolegové se střídají, on ale zůstává ve své roli dálničního policisty až do konce seriálu. Od premiéry první série uběhlo dlouhých 24 let. Pojďte se podívat, jak dnes představitel Semira vypadá a co dělá.
Německý herec, producent a scénárista Erdoğan Atalay se narodil 22. září 1966. Role, která jej proslavila nejen v Německu, ale i u nás, je právě jeho vrchní komisař Semir Gerkhan. Má německou matku a tureckého otce. I přes původ svého otce turecky vůbec nemluví, zato ale hovoří plynně anglicky. Měří pouhých 160 cm.

Před kamerou stál poprvé v roce 1990 v seriálu Musik groschenweise. O 5 let později přišla role ve filmu Doppelter Einsatz – Wechselgeld a již o rok později, tedy v roce 1996, se začal podílet na natáčení jeho osudové role v Kobře 11. U tohoto seriálu zůstal dodnes. U filmu jsme jej mohli vidět například v Nová šance, nový život (2000), Kriminálka Istanbul – Němý svědek (2013) a pár dalších. V roce 2016 se dokonce stal producentem seriálu Kobra 11 a k jedné epizodě čtvrté série napsal scénář.

Jeho první partnerkou byla herečka Astrid Ann Marie Pollmann, která mu v listopadu 2002 porodila dceru. V roce 2004 se Erdoğan s Ann Marie vzali. V březnu 2010 ale přišlo oznámení, že se pár v roce 2009 rozvedl. Poté se stala jeho partnerkou a od roku 2017 i manželkou herecká agentka Katja Ohneck. V červenci 2012 se jim narodil syn a v roce 2018 dcera.

Rád se věnuje potápění, jízdě na koni, šermu, kickboxu, bojovému umění a sebeobraně. Věnuje se také charitativní činnosti. Roku 2007 se stal Erdoğan kmotrem projektu pomoci postiženým v Černobylské oblasti, poté také kmotrem projektu Archa (ten bojuje proti chudobě dětí). Angažuje se také v dalších projektech (například Celé Německo čte dětem a další).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA