Když se v posledních dnech řekne Most!, jistě většina z čtenářů ví, o co se jedná. Komediální seriál z prostředí severočeského města baví diváky každý pondělní večer. Právě v tomto novém seriálu se ukázala Erika Stárková (34), která se prakticky přes noc proslavila rolí Pavla, teda vlastně Dáši. 

Erika Stárková se narodila se 8. července 1984, má vystudovanou brněnskou konzervatoř a JAMU. Již při studiu účinkovala v divadle Radost. V roce 2010 začala působit v Národním Divadle v Brně, v kterém měla to štěstí si zahrát dvacet rolí. Na svůj účet si také může připsat další divadla – HaDivadlo, Švandovo divadlo, Činoherním klubu v Ústí a Divadlo pod Palmovkou.

V roce 2014 se přestěhovala do Prahy, kde na ni čekalo mnohem více příležitostí. Ze začátku se živila jako Barmanka a jazzová zpěvačka. Před kamerou se ale objevila již v roce 2007 v seriálu Četnické Humoresky. To byla ale rozhodně pouze začátek. Postupně se objevila v několika epizodách seriálů Kriminálka Anděl (2011), Polda (2016), Bohéma (2017) nebo Tátové na tahu (2018).

Zdroj: ceskatelevize.cz

Jedním z jejích největších hereckých úspěchů je však až role Dáši v seriálu České televize Most! (2019) od Petra Kolečka a Jana Prušinovského. Zde hraje transsexuálku Dášu, která bývala mužem jménem Pavel. Dáša má xenofobního bratra, který se jmenuje Luďan. Její postavu však namluvil Jan Cina, aby bylo příběhové pozadí postavy věrohodnější.

Co se týče filmové kariéry, poprvé se objevila ve studentském snímku Teplé škvarky z roku 2011. O tři roky později se objevila v česko-slovenském dramatu Andělé všedního dne (2014), který režírovala Alice Nellis. V roce 2015 si střihla jednu z důležitých rolí jako královna Gabriela v pohádce Sedmero Krkavců.

I přes své herecké nasazení a obrovský talent se Erika Stárková věnuje také zpěvu, nejvíce šansonům (písňový žánr pocházející z Francie 20. století, který prorazil díky Edit Piaf), jazzu, ale i spoustě dalších hudebních žánrů.

-reklama-