Když měl v roce 2019 na obrazovkách České televize premiéru komediální seriál Most! z pera Petra Kolečka a Jana Prušinovského, do povědomí diváků se ihned zapsala energická herečka Erika Stárková. Ačkoliv se herectví věnuje již pěknou řádku let, díky originálnímu seriálu z prostředí severočeského města se prakticky přes noc stala celebritou. 8. července slaví 37. narozeniny a pomalu se připravuje na zcela novou životní roli.

Erika Stárková vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Již při studiu účinkovala v divadle Radost. V roce 2010 začala působit v Národním Divadle v Brně a poté v divadlech HaDivadlo, Divadlo U stolu, Švandovo divadlo, Studio DVA divadlo či Tygr v tísni.

V roce 2014 se přestěhovala do Prahy, kde na ni čekalo mnohem více příležitostí. Ze začátku se živila jako barmanka a jazzová zpěvačka. Před kamerou se poprvé objevila v roce 2007 v seriálu Četnické Humoresky. Postupně získala role v několika epizodách seriálů Kriminálka Anděl (2011), Polda (2016), Bohéma (2017) nebo Tátové na tahu (2018).

Jedním z jejích největších hereckých úspěchů je však až role v seriálu České televize Most! (2019). Zde si zahrála transsexuálku Dášu, která bývala mužem jménem Pavel. Její postavu namluvil Jan Cina, aby bylo příběhové pozadí postavy věrohodnější. V témže roce se ještě objevila ve dvou epizodách amerického fantasy seriálu Carnival Row, který se natáčel v Česku a kde exceloval například Orlando Bloom či Cara Delevingne. Letos ji diváci mohli vidět v desetidílném seriálu Třídní schůzka od režiséra Marka Najbrta.

Co se týče filmové kariéry, poprvé se objevila ve studentském snímku Teplé škvarky z roku 2011. O tři roky později se objevila v česko-slovenském dramatu Andělé všedního dne (2014), který režírovala Alice Nellis. V roce 2015 si zahrála v pohádce Sedmero Krkavců. V roce 2019 ji diváci mohli vidět ve filmu Národní třída a letos v létě ztvární jednu z vedlejších postav v životopisném dramatu Zátopek.

Kromě herectví se Erika Stárková věnuje také zpěvu, nejvíce šansonům, jazzu, ale i spoustě dalších hudebních žánrů. Aktuálně účinkuje v Divadle pod Palmovkou, Městských divadlech pražských, Divadle BRAVO!, Divadle letí, Letních shakespearovských slavnostech a Činoherním studiu Ústí nad Labem.

Loni na podzim svůj pěvecký, taneční a herecký talent předvedla v sedmé řadě zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas, která měla premiéru 5. září 2020 na TV Nova. Podařilo se jí ve třech kolech zvítězit, nakonec obsadila třetí místo za Albertem Černým a vítězkou Jitkou Čvančarovou.

Její sestrou je režisérka a producentka Lenka Neužil Stárková, manželka divadelního, filmového a televizního herce Václava Neužila. Aktuálně se Erika Stárková věnuje také výrobě a prodeji šperků a podle informací magazínu Blesk čeká se svým partnerem, který pochází z Jižní Ameriky, miminko. Brzy ji tedy čeká ta nejkrásnější role na světě, role matky.


Zdroje informací: imdb.com, csfd.cz, blesk.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR