Koncem devadesátých let byli čeští diváci seznámeni s novým fenoménem telenovel. Mexický romantický seriál Esmeralda odstartoval obrovskou vlnu zájmu o tento žánr, osudy hlavních hrdinů sledovaly miliony diváků. Hlavní hrdinka právě slaví třiapadesáté narozeniny.

Úspěšný plastický chirurg José Armando Peňarreal (Fernando Colunga) je zasnoubený se svou sestřenicí Gracielou, kterou ale nemiluje. Esmeralda (Leticia Calderón) naopak vyrůstala v chudobě a nuzných podmínkách, navíc se narodila slepá. Žádného z těch dvou by ani ve snu nenapadlo, že je jako děti vyměnili – Esmeralda se totiž ve skutečnosti narodila do bohaté rodiny Peňarrealových, ale po porodu se zdálo, že zemřela.

Její matka s porodní bábou se tak rozhodly ji vyměnit za sirotka, jehož matka zemřela při porodu, aby nezklamaly dona Peňarreala. Jenže když si porodní bába malé děvčátko odnesla, aby našla vhodné místo k pohřbu, holčička náhle otevřela oči, a porodní bába ji tak nakonec vychovala jako vlastní dceru. A dál už to většina pamětníků zná.

Esmeraldu si zahrála tehdy devětadvacetiletá Leticia Calderón. Narodila se 15. července 1968 v Mexico City. Po střední škole se na popud příbuzných zúčastnila castingu na hlavní roli v telenovele „Chispita„, ačkoliv nakonec hlavní roli nezískala, působila jako komparzistka a získala stipendium pro školící středisko stanice Televisa. V roce 1983, v pouhých 14 letech, pak dostala Leticia první příležitost od Valentína Pimsteina v seriálu Amalia Batista. Tím odstartovala svou hereckou kariéru.

Postupně se objevila v televizních seriálech Principessa (1984), Tal como somos (1987), Valeria y Maximiliano (1991), Esmeralda (1997), Labyrinty vášně (1999), Opravdová láska (2003), Heridas de amor (2006) či En nombre del amor (2008). V posledních deseti letech v několika dalších mexických seriálech, ale herectví již odsunula na vedlejší kolej. V posledních týdnech zcela změnila image. Zkrátila a obarvila si vlasy a nutno říct, že jí to sekne.

Většinu času tráví se svými dvěma syny, Lucianem and Carlem. Zejména kvůli mladšímu Lucianovi (16 let), který má Downův syndrom, se na více než osm let stáhla z telenovel. Herečka byla dvakrát vdaná, obě manželství však skončila těžkým rozvodem. Své syny dnes vychovává zcela sama.

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR