Eternals je snímek, který společně s dalšími ohlášenými projekty, jako je například Shang-Chi, Black Widow či pokračování Dr. Strange, zapadne do 4. fáze Marvelu na filmovém plátně. Před pár dny se objevily jisté spekulace, že by nám právě zde mohl být představen Galactus, který je nazýván jako velikán nastupující po Thanosovi.

O koho vlastně jde? V komiksech je Galactus vesmírnou entitou, která byla stvořena ještě před samotným Velkým třeskem na planetě Taa. Jeho primárním úkolem je konzumovat planety, aby usměrnil svou životní sílu a energii. Díky svému charakteru je často nazýván bohem, komiksovým Zeusem i Herkulem, a ačkoliv se jedná o giganta mezi záporáky, záblesk filmového plátna doposud nespatřil. V sešitech jsou jeho autory Stan Lee a Jack Kirby. Poprvé se objevil v komiksovém sešitě ,,Fantastic Four #48″ z roku 1966.

Jak je již zmíněno výše, právě tato entita by se po Thanosovi, který byl ve filmu Avengers: Endgame nadobro poražen a který měl opravdu silný a logický cíl ke konání zlých činů, měl stát jeho nástupcem a zatápět několika hrdinům skrze filmová plátna. Pokud se spekulace potvrdí, nebude se jednat o jednorázovou bitvu, nýbrž o nějaký doposud neznámý motiv, který v divákovi vyvolá pocit empatie a díky kterému budeme moci s postavou soucítit – tak, jak tomu bylo u zmizení poloviny obyvatel planety Země, čímž chtěl Šílený Titán odstranit přelidnění.

A kdo jsou vlastně Eternals? Jedná se ve své podstatě o kosmické bytosti, které vypadají a chovají se jako lidé, jen s tím rozdílem, že oplývají magickými schopnostmi. Existují po celá milénia a byla to rasa Celestiálů, která v komiksech těmto bytostem schopnosti udělila. O nich se ve filmovém světě Marvelu mluvilo při prvotním představení kamenů nekonečna, a to ve snímku Guardians of The Galaxy (Strážci Galaxie) z roku 2014. Ve filmu uvidíme Richarda Maddena, Angelinu Jolie, Kita Haringtona či Salmu Hayek. O režii se postarala Chloé Zhao.

Premiéra snímku Eternals je stanovena na 5.11. 2020.

-reklama-