Po týdenní vánoční pauze se opět vrací projekt EXODUS. První kapitola v novém roce bude z pohledu beta a zavede nás zpět k Markovi a spol. Dozvíme se něco o tom, kdo jsou záhadní návštěvníci, na které Marek s Danem narazili, a také se začne rýsovat plán, kvůli kterému budou muset naši hrdinové překročit své meze. 

Upozornění: Příběh není cenzurovaný. Může obsahovat vulgární výrazy, násilí a sexuální tématiku. Předchozí kapitola ZDE. 

Kapitola sedmá – Pan a paní Novákovi

 Přiběhl co nejrychleji domů. Ani se neopovažoval přivolat výtah a rovnou běžel do čtvrtého patra, kde bydlel. Rychle strčil klíč do zámku a prudce otevřel dveře. „Aleno? Alčo? Jsi tady?!“ začal se hlasitě ptát a prohledávat byt. Nikde nikdo. Všude byla tma. Vytáhl mobil a znovu jí zavolal. Nikdo neodpovídal. Tomáš se opět dovolal do hlasové schránky. „Aleno! Okamžitě mi zavolej!“ Sedl si k jídelnímu stolu a přemýšlel. Z venku byl slyšet hluk. Když zvedl žaluzie viděl, jak v dálce něco hoří. „Kurva!“ křikl nahlas. Byl nervózní. Chtěl co nejrychleji zmizet, ale jeho žena ještě pořád nebyla doma. Vzal si svůj ruksak, který nosíval na trampské výlety a začal do něj dávat vše potřebné. Prohledal celý byt. Doma skoro nic neměli, takže ruksak byl poloprázdný, když skončil. Uběhla hodina a jeho žena, Alena, se stále neozývala. Tomáš už nevěděl, co má dělat, tak si nasadil ruksak, vzal klíče od auta a vyrazil ke dveřím. Sotva k nim došel, uslyšel, jak někdo z druhé strany strká klíč do zámku. Dveře se otevřeli a dovnitř vešla žena s krátkými kudrnatými vlasy a malými brýlemi.

„Tome?! Kam jdeš?“ vyhrkla ze sebe překvapeně Alena.

„Není čas, řeknu ti to po cestě,“ popadl svou ženu za ruku, zabouchl dveře a zamířil k autu. „Musíme se co nejrychleji dostat pryč…“ řekl jí Tomáš.

„Kam chceš jako jet? Nemůžeme odjet. Nemám sebou nic na převlečení. Tomáši neblbni a pojď zpátky domů,“ odpověděla neochotně Alena.

„Copak to nechápeš?! Neviděla si, co je venku?!“ začal zvyšovat hlas.

„Jo, ale to nic není… Uvidíš,“ řekla s lehkostí Alena.

 „Bože,“ povzdychl si Tomáš a zatáhl za kliku u vstupních dveří.

 Parkoval pár metrů od paneláku, kde bydleli. Doběhli k autu, rychle nasedli a zamířili směr Tišnovsko. Tomáš se v autě snažil Aleně vylíčit celou situaci, ale ta se jen hloupě usmívala a nevěřila jeho slovům.

„Tak konec světa říkáš?“ ušklíbla se na něj.

„Je to pravda, rozhlédni…“ následovalo prudké zabrždění.

 Před autem stáli dva chlapi, kteří obtěžovali nějakého starce. Tomáš vylezl z auta a přistoupil k nim.

„Co to děláte?!“ zakřičel na ně.

„Prosím vás, pomozte…“ řekl bezmocně stařec. „Ti dva mě chtějí okr…“ jeden z můžu starce přerušil.

„Drž hubu dědku! Co ti je potom?“ odpověděl jeden z chlapů.

„Zmizte, nebo zavolám policii,“ pohrozil jim Tomáš.

„Chlape… Viděls co se děje? Žádní fízlové nepřijedou, ani kdybys jim volal dvacetkrát… Takže drž hubu a vypadni, nebo to pro tebe skončí špatně.“

Tomáš moc dobře věděl, že ten chlápek naproti němu má pravdu, žádná policie nepřijede.

„Pojď radši zpátky do auta, zlato,“ volala na něj zezadu Alena.

 Tom nad ničím dlouho nepřemýšlel a chlapovi před sebou jednu vrazil. Sotva, co se ten první svalil, ten druhý se vrhl po Tomášovi.

„Ty jeden zmrde!“ zakřičel na něj.

Tomáš nebyl příliš zdatný, ale věděl, jak se prát. Stařec využil situace a začal se vzdalovat.

„Jdi za ním,“ křičel Tomáš na Alenu. „Jdi za ním!“

 Alena jen hloupě koukala kolem sebe a nevěděla, co má udělat. Nakonec se však rozběhla za starcem. Tomáš přestal chlapům vzdorovat a začal schytávat rány. Nakonec se svalil na zem a předstíral, že je v bezvědomí.

„Do prdele Paťo! Von se nehejbá,“ řekl jeden z chlapů.

„Ale hovno, to není možný. Přece sme ho nemohli… Ten zmrd dostal, co proto. Dělej, padáme,“ pobídl jeden druhého a utekli pryč.

 Tomáš počkal až oba dva zmizeli a pak se pomalu zvedl. Alena byla pořád pryč. Pamatoval si, jak ji viděl běžet směrem k dětskému hřišti. Když se dobelhal až k uličce za hřištěm, začal křičet její jméno. Po cestě potkal několik lidí, nikdo mu však nevěnoval takovou pozornost, aby si všimli, že je vážně zraněný. Když došel na kraj uličky, uviděl starce, jak se opírá o kufr auta.

„Proboha, jsi v pořádku?“ přiběhla k němu Alena, která tam stála taky.

 Tomáš sotva stál, nicméně Aleně neodpověděl. Přistoupil ke starci a zeptal se jej, proč po něm šli ti dva chlapi.

„Proč asi,“ řekl nerudně stařec. „Chtěli moje jídlo, zrovna jsem si je dával tadyhle do kufru, když ke mně přišli a řekli, že pokud jim ho nedám dobrovolně, vezmou si ho sami. Nemohl jsem připustit, aby moje jídlo připadlo do rukou takovým chcípákům. Co bych bez něj, přitom všem, co se teď děje, dělal. Zabouchl jsem kufr a i s klíčema jsem začal utíkat. Samozřejmě, že mě ti dva hned dohnali, nebýt vás, tak jsem o svoje zásoby přišel…“.

 Tomáš se na starce podíval a zeptal se ho: „Ty klíče máte pořád u sebe?“ Muž odpověděl prostým kývnutím hlavy.

„A kde jsou ti chlapi teď?“ stařec se začal rozhlížet.

 Tomáš se z posledních sil napřáhl a starce silně udeřil do hlavy. Ten se okamžitě svalil a padl hlavou přímo na obrubník.

„Pane bože!“ vykřikla nahlas Alena. „Co si to proboha… Bože můj,“ křičela vyděšeně Alena.

 Tomáš mezitím vyndal ze starcovy kapsy klíče a odemkl kufr.

„Vezmi to,“ ukázal na dvě plné tašky, které byly v kufru auta.

 Alena ještě stále nemohla uvěřit vlastním očím.

„Aleno. Alčo. Poslouchej mě… Ty zásoby potřebujeme, jestli chceme přežít. Jsme to buď my nebo on. A věř mi. Byla by to jen otázka času, než by jej okradl někdo jiný.“

 Tom ji chytil za ruku a rychle ji objal.

„Tak a teď musíme jít. Pomoz mi s těma taškama. Bereme je do auta.“

 Alena začala brečet. Byla úplně zmatená. Pohled na starcovo tělo v ní vyvolával pocit viny. Byla však tak vyděšená, že se nechala svým mužem kompletně ovlivnit. Pomohla mu do auta i s taškami, které ukradl starci. Když je nakládali do auta, Tomášovi se udělalo mdlo. Alena jej usadila na zadních sedadlech a sama si sedla na místo řidiče.

„Kam… Kam mám jet, Tome?“ zeptala se chvějivým hlasem.

„Pryč,“ odkašlal si. „Pryč z města…“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz