Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku? Kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc? To prozradí nový pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem jim bude Josef Beneš.

Na obrazovkách čeká diváky celkem 28 dílů. Každý z nich sestává z několika reportáží, shrnujících ty nejdůležitější etapy stavby. Během rekonstrukce se diváci seznámí se základními technologiemi a stavebními postupy a nahlédnou do tajů relevantních profesí. Dozví se, co všechno je třeba promyslet a připravit ještě před započetím samotných prací, jaké nástrahy na ně čekají a proč je důležitý pečlivý výběr odborníků. Jedno z důležitých témat bude zajištění financování pořízení a rekonstrukce staveb. Součástí projektu bude i digitální stavební deník.

FOTO: FTV Prima

Pořadem budou provázet Pepa Libický, známý z pořadů Libovky Pepy Libického, a oblíbený komik Karel Hynek. Zatímco Pepa Libický se zkušenostmi ve stavebním oboru zaujme roli filmového i reálného dozoru investora stavby, Karel Hynek, coby stavební laik, se bude při procesu rekonstrukce snažit zorientovat stejně jako široká veřejnost. Diváky tak bude provázet situacemi či problémy, které s největší pravděpodobností potkají při rekonstrukci i je. Odborným garantem celého projektu rekonstrukce pak bude Josef Beneš.

Fachmani jsou vlastně návodem, jak se krok za krokem pustit do renovace staršího domku. Našim divákům tak poskytnou vhled do celého procesu i rady, jak si vybrat správnou firmu nebo co neopominout vyřídit na úřadech. Zároveň ale do celé rekonstrukce vnesou nadhled a humor, které jsou Pepovi a Karlovi vlastní,“ říká o novém pořadu Lucia Kršáková, výrobní ředitelka FTV Prima.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz