První film trilogie Fakjů pane učiteli vznikl v roce 2013 v Německu a napsal ho a režíroval Bora Dagtekin, který hlavní roli Zekiho Müllera napsal přímo na tělo herci Elyasi M’Barekovi (38). V německých kinech vidělo tento snímek přes 7 milionů diváků. Proto hned o dva roky později vstoupil do kin druhý díl. V roce 2017 pak následoval zatím poslední snímek Fakjů pane učiteli 3.

Herec Elyas M’Barek se narodil 29. května 1982 v Mnichově. Je rakousko-tuniského původu, ale téměř celý svůj život strávil v Německu. Jeho rakouská matka je zdravotní sestra a tuniský otec programátor. Má dva mladší bratry, Raphaela a Josepha. Vystudoval mnichovskou průmyslovou školu Roberta Bosche. Od října 2015 provozuje v Mnichově se svými dvěma obchodními partnery italskou restauraci.

FOTO: FTV Prima

Fakjů pane učiteli byl první film v Německu po šesti letech, na který přišlo do kina víc než pět milionů lidí. Návštěvností dokonce v roce 2013 překonal i film Hobit: Šmakova dračí poušť. Fakjů pane učiteli 2 překonalo v době uvedení do kin německý rekord v počtu prodaných lístků na film za první víkend po uvedení – prodalo se jich 2,1 milionů. Fakjů pane učiteli 2 vysílá Prima COOL v sobotu 9.1. ve 20:15 a v neděli 10.1. ve 22:25.

Elyas M’Barek o tom, jak chodil do školy:

„Ve škole jsem byl nejprve průměrný student, ale během puberty jsem byl strašný. Škola mě vůbec nebavila, přestal jsem se učit, a musel dokonce několik tříd opakovat. Poslali mě i ze střední zpět na druhý stupeň. Ale tam mě to nakoplo, začal jsem se zase učit, a nakonec jsem odmaturoval jako nejlepší ze třídy. Byla to pro mě důležitá zkušenost – pochopil jsem, že by to člověk nikdy neměl vzdávat.

Předtím to se mnou vzdali moji učitelé, rodiče si mysleli, že ze mě nic nebude. Ale nakonec je, po maturitě jsem začal studovat na vysoké business, a k tomu hrál. Studium jsem ukončil až po pěti semestrech, kdy už mi na něj s hraním nezbýval vůbec žádný čas.

Podobně jako moji žáci ve Fakjů pane učiteli jsem během školy nevěděl, čím bych chtěl být. Až když jsem byl poprvé před kamerou, věděl jsem, že je to ono.

Všem čerstvým maturantům bych doporučil, aby dělali jen to, co je opravdu baví. Musíte naslouchat svému srdci, nejen mozku a lidem kolem sebe! Protože pamatujte: prací strávíte 70 % svého času. A neměli byste z toho být nešťastní.”

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz