Po uvedení X-Men: Apokalypsa (2016), na jehož konci jsme již zahlédli stín fénixe, se fanoušci nemohou dočkat nadcházejícího filmu ze světa Marvelu, který má odkrýt temnou stránku nezměrné síly Jean Grey (Sophie Turner). Nový trailer slibuje nejen akční podívanou s vymazlenými efekty, naznačuje také smrt jedné z hlavních postav. Máme se bát, nebo nás tvůrci zbytečně straší, aby zvýšili napětí a návštěvnost kin?

Trailer k Dark Phoenix (2019) je již možné zhlédnout s českými titulky. Než budete číst dál, doporučuji mrknout na video, pokud jste tak již neučinili. Pokud jste trailer už viděli, můžete se podívat ještě jednou, stojí za to.

Ano, je to klam. Oči vidí střípky a mozek z nich vytvoří obraz. Pokud jste k tomu, co jste viděli, stejně skeptičtí, jako já, vezměte v úvahu toto. Jde pravděpodobně o poslední film ze série X-Men v této herecké sestavě. Dá se říct, že tvůrci nemají co ztratit. Začínáte se bát?

V červenci loňského roku koupil nenasytný Disney většinu společnosti 21st Century Fox, včetně práv k Deadpoolovi, Fantastické čtyřce a X-Menům. Díky tomu se sice hrdinové vrátí pod kontrolu Marvel, který Disney také vlastní, stejně jako Pixar nebo LucasFilm, pro fanoušky to ale znamená pravděpodobně konec starého a nástup nového zpracování milovaných mutantů.

Režisér Simon Kinberg, který se na tvorbě ságy X-Men v minulosti podílel nejen jako producent, ale také jako scénárista (X-Men: Poslední vzdor, X-Men: Budoucí minulost, X-Men: Apokalypsa), říká, že přesně neví, jak akvizice postihne svět X-Menů, ale k Dark Phoenix přistupuje jako k filmu, ve kterém uvidíme známé hereckého obsazení naposledy.

Ve filmu X-Men: První třída jsme se poprvé setkali s mladšími verzemi mutantů v podání James McAvoy (Profesor X), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique) a Nicholas Hoult (Beast). V X-Men: Budoucí minulost nás okouzlil Evan Peters (Quicksilver), který se poté objevil i v X-Men: Apokalypsa, spolu s novými herci Sophie Turner (Jean Grey), Tye Sheridan (Cyclops), Alexandra Shipp (Storm), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler) a Olivia Munn (Psylocke).

Na tuto sestavu se můžeme těšit i v Dark Phoenix, který by mohl, podle Kinberga, uzavřít tuto dějovou linku a postavit naše mutanty před tu nejtěžší zkoušku, která na konci vygraduje ve velkolepé finále. Pokud stále pochybujete o možné smrti jedné z hlavních postav, vzpomeňte se na šok z nepředvídané smrti v X-Men: Poslední vzdor, na kterém se Kinberg již podílel.

Upřímně, nový trailer toho zase tolik neprozrazuje. S jistotou můžeme říct snad jen to, že se máme opravdu na co těšit. O překvapení a dějové zvraty vskutku nebude nouze. Také by, podle slov režiséra, mělo jít o zatím nejtemnější zpracování X-Menů. Premiéra je plánována na červen 2019 a do té doby si můžete osvěžit paměť a zkouknout všechny předchozí filmy ze série X-Men, takový super-mutantí maraton.

Zdroje: screenrant.com, empireonline.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz