Česká televize tento týden odtajnila, které nové zahraniční pořady v nejbližší době odvysílá. Diváci se mají opravdu na co těšit, ostatně právě zahraniční produkce reprezentuje to nejlepší v jejím programu. Na televizním veletrhu   se ČT podařilo získat vysílací práva k dalším vynikajícím seriálům z produkce HBO a BBC.

Bezesporu k nim bude patřit i televizní adaptace knižního bestselleru „Geniální přítelkyně“, který napsala Elena Ferrante, autorka obestřená mnoha záhadami. Dodnes totiž nikdo netuší, kdo se za tímto jménem vlastně ukrývá a dokonce ani zda jde o ženu nebo muže. Ačkoliv se málokdy podaří zfilmovat literární předlohu podle představ autorů či čtenářů, zdá se, že tentokrát výjimka potvrzuje pravidlo. Kritici i zvědaví diváci (Geniální přítelkyně již u nás odvysílala HBO), se shodují, že si režisér Saverio Constanzo dobře poradil se všemi nástrahami, jež tato „neapolská sága“, popisující dlouholeté přátelství dvou dívek, obsahuje.

Místo mladého papeže nový

Fanoušci vynikajícího seriálu „Mladý papež“ režiséra Paola Sorrentina se dočkají jeho dalšího pokračování pod názvem „Nový papež“. Musí ovšem počítat s tím, že se tentokrát papež Pius XIII. nachází v kómatu, a tak je neodolatelný Jude Law vystřídán Johnem Malkovichem (zato uvidí třeba stále sexy Sharon Stone). Samozřejmostí jsou Sorrentinovy podmanivé kulisy, nádherné kostýmy, skvělá hudba a v neposlední řadě provokativní scény, evokující nejrůznější církevní skandály. Už samotný trailer s papežem na pláži stojí za to. Génius Sorrentino opět servíruje fantastickou podívanou.

Chmurná vize

Letos ČT odvysílá také další výtečný počin z produkce BBC, šestidílnou sérii „Roky a roky“, naznačující, jak by mohl vypadat svět za pouhých patnáct let. Bohužel, vize to není nijak lákavá a rozhodně ne utopická. Do té doby totiž reálně hrozí, že s největší pravděpodobností vymřou na planetě Zemi všichni motýli, k moci se dostanou autoritativní politici a život většiny lidí ovládnou nové technologie. Ostatně, část z toho se znepokojením vidíme už dnes. Mrazivě například vyznívá postava ambiciózní političky Vivien (Emma Thompson), které k získání vítězství stačí vlastnictví médií a sociální sítě. Populisticky nadbíhá voličům a sofistikovaně předstírá, že je jedním z nich.

Další Potvora

Naopak, se záměrem především chytře pobavit se netají šest epizod druhé řady zdařilého komediálního britského seriálu „Potvora“. Avšak i on může být pro mnohé palčivě aktuální. Jeho hrdinkou je totiž majitelka krachující londýnské kavárny, mající problémy i v osobním životě a je příznačné, že čím je větší potvorou, tím více ji diváci fandí. O nesporných kvalitách „Potvory“ nejlépe vypovídá fakt, že loni získala Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší televizní seriál – komedie nebo muzikál. Phoebe Waller-Bridgeová, která ho napsala i režírovala, navíc obdržela Zlatý glóbus jako nejlepší herečka.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz