V polovině listopadu do našich kin zavítalo druhé pokračování filmové série Fantastická zvířata, tentokrát s podtitulem Grindelwaldovy zločiny. Snímek spadá do kouzelnického světa, ze kterého pochází i osmidílná filmová série o mladém kouzelníkovi, Harry Potterovi. Jak se druhý film z nové série povedl? Stojí snímek za zhlédnutí na bílém plátně? To se dozvíte v naší recenzi níže.

Recenze neobsahuje vyzrazení zápletky či její rozuzlení.

4. PŘÍBĚH

USA Today

Děj filmu navazuje na předchozí Fantastická zvířata a kde je najít, ve kterých jsme sledovali počínaní talentovaného, ačkoli trochu podivínského kouzelníka, Mloka Scamandera. Toho osud tentokrát zavede do Paříže, kde se musí vypořádat nejen s kouzelnými tvory, o které jeví takový zájem, ale také s mocným černokněžníkem, Gellertem Grindelwaldem.

Již od prvních minut očekáváme od snímku jakési vysvětlení. To přichází až v samotném finále, jak už tomu tak bývá. Bohužel ono rozuzlení zápletky druhého dílu Fantastických zvířat, vyvolá více otázek než odpovědí a divák z kina sice odchází překvapený, ale zároveň velmi zmatený.

To by nebyl až takový problém, kdyby byl film vypravován trochu jiným a možná o něco kvapnějším způsobem. Celou dobu nás totiž snímek připravuje na něco velkolepého. Bohužel pro nás, onoho velkolepého momentu se dočkáme tak z poloviny. Finále nám sice přinese nečekaný zvrat, než si jej však stačíme uvědomit, film skončí.

3. HERECKÉ OBSAZENÍ A VÝKONY 

Digital Spy

Do druhého snímku se vrací téměř všichni členové obsazení dílu prvního. Můžeme však vidět i mnoho nových tváří, mezi které patří např. mladý Albus Brumbál (Jude Law), zrádná Lety Lestrange (Zoë Kravitz), Mlokův bratr Theseus Scamander (Callum Turner) nebo Grindelwaldův pomocník Abernathy (Kevin Guthrie).

Herecké výkony ve filmu jsou na velmi vysoké úrovni. Známé tváře dostojí svým jménům a mnohdy jsou některé scény daleko zajímavější právě díky nim, např. scény s Grindelwaldem jsou zajímavé už jen díky tomu, že jej ztvárňuje Johnny Depp, ačkoli bylo publikum vůči jeho obsazení zprvu velmi skeptické. Dokonce i méně známí herci hrají velmi dobře. A přesně tato kvalitní souhra vytváří o to lepší atmosféru kouzelnického světa.

2. HUDBA

Ritz Cinema

Pochválit musím i hudbu, která krásně ladí ke kouzelnickému světu minulého století. Zvláště tedy musím vyzdvihnout hudební doprovod při každé scéně s Grindelwaldem. Za zmínku také stojí skladba Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, kterou slyšíme během závěrečných titulků. Ve filmu však zazní i starší kousky, které jsme mohly slyšet už ve filmové sérii o Harrym Potterovi, např. při scénách v Bradavicích slyšíme klasickou skladbu této školy pro mladé kouzelníky.

1. STOJÍ FILM ZA NÁVŠTĚVU KINA?

Entertainment Tonight

Snímek je vyprávěn pomalým tempem, oproti prvnímu dílu zde není tolik akčních scén a když už se nějaké dočkáme, jedná se převážně o scény s kouzelnými tvory. Dalo by se tedy říci, že film působí spíše jako taková výplň v této filmové sérii, která by měla celkem obsahovat pět filmů zachycující Grindelwaldovo počínání.

I přesto, že film odpoví na mnoho otázek z prvního dílu, vyvolá řadu nových a jak už jsem zmínil dříve, divák je po zhlédnutí spíše ještě více zmatený, než byl předtím. Pro vášnivé nadšence kouzelnického světa, film nebude rozhodně zklamáním, i přesto že si občas zahrává možná až moc s ohněm. Pokud kouzelnickým světem až tolik neholdujete, návštěvu kina si ještě dobře promyslete.

A nějaké shrnutí na závěr? Film nám představí další kouzelné tvory, řadu nových, zajímavých postav, zavede nás na doposud neviděná místa v kouzelnickém světě, ale vyvolá v nás mnoho otázek. Svým pomalejším tempem by mohl některé diváky nudit, a proto doporučuji všem, kteří návštěvu kina zvažují, aby neočekávali nějaký velkolepý podzimní blockbuster.

Plánujete návštěvu kina nebo jste snímek již viděli? Jak se vám pokračování Fantastických zvířat líbilo? Překvapil vás závěr filmu? Nebojte se nám napsat váš názor dolů do komentářů!