Nepříjemné soudní konflikty, které se v posledních měsících točí okolo Johnnyho Deppa a jeho bývalé manželky Amber Heard, nedávno vyústily v hercův odchod z kouzelnické série Fantastických zvířat. Třetí díl se tak bude muset obejít bez jedné z nejvýraznějších a nejdůležitějších postav, a pokud by došlo k nejhoršímu, Depp by mohl v Hollywoodu skončit nadobro.

Důvodem konfliktu je článek z britského deníku The Sun, ve kterém ho redakce vykreslila jako násilníka, který bije ženy a který se vůbec neumí ovládat. To samozřejmě herce pobouřilo, a proto se rozhodl podat žalobu.

Ta byla nicméně v pondělí zamítnuta, neboť soudce prohlásil, že vzhledem k několika údajným důkazům včetně svědectví bývalé manželky Amber Heard, se kterou herec nějaký čas žil, vlastně není o čem diskutovat.

S Deppem se však pověst psychicky nemocného člověka táhne od roku 2016, kdy ho po rozchodu zmíněná Heard obvinila z toho, že ji psychicky zneužíval pod vlivem alkoholu a tvrdých drog. Následně začalo dlouhé a neúprosné soudní jednání, které přetrvává dodnes.

Depp se na svém instagramovém profilu k celé situaci vyjádřil v pátek, kdy světu mimo jiné sdělil následující: Britský soud vynesl opravdu bizarní rozsudek, ke kterému se samozřejmě plánuji odvolat. Budu bojovat za pravdu a hodlám dokázat, že veškerá obvinění proti mně jsou nepravdivá.“

Této informaci samozřejmě neunikla ani pozornost vedení studia Warner Bros., které herci v návaznosti na nepříjemnou situaci nabídlo volný odchod. Ten Depp s respektem a pochopením přijal, ačkoliv pro fanoušky to nebylo nic příjemného. „Rád bych Vám oznámil, že mě Warner Bros. požádalo o odstoupení od smlouvy pro roli Grindelwalda ve Fantastických zvířatech, a já tento návrh přijal.“ – Také dodal, že děkuje za všechny milé zprávy od svých věrných fanoušků. Jeden z mluvčích společnosti Johnnymu poděkoval za veškerou práci, kterou do hraní vložil. Také doplnil informaci, že role černokněžníka Grindelwalda bude přeobsazena.

Asi málokdo z nás si dokáže představit, co musí aktuálně jeden z nejvýraznějších herců poslední měsíce zažívat. Rozchod není příjemná věc, ovšem ještě horší jsou opletačky se soudem kvůli obviněním, které se zčásti tváří jako pravdivá, ačkoliv skutečnost může být úplně jiná. Jestli to stejným tempem bude pokračovat dále, je dost možné, že herec s nálepkou závislého alkoholika a násilníka v Hollywoodu nadobro skončil.

Třetí díl fantasy snímku na motivy knihy od spisovatelky Joanne Rowlingové by měl zamířit do kin v listopadu 2021, ale s velkou pravděpodobností bude premiéra odložena na léto 2022.

Líbil se vám druhý díl Fantastických zvířat o Grindelwaldových zločinech? Koho byste obsadili do role místo Johnnyho Deppa? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naši facebookovou stránku!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz