Druhý díl Fantastických zvířat se v kinech začne objevovat ani ne za měsíc
a všichni fanoušci kouzelného světa Harryho Pottera se na něj netrpělivě těší.
Z posledního traileru je vidět, že postavy jsou různě rozesety po světě a dokonce z něj není ani jasné, kdo je na čí straně. Upoutávka v nás zanechala více otázek než odpovědí. Jednou z nich je i záhada, proč Brumbál nechává poražení Grindelwalda na Mlokovi?

Je jasné, že Brumbál se nemůže v tomto filmu s Grindelwaldem utkat z jednoho prostého důvodu – děj filmu se odehrává v roce 1927 a Brumbál se svým protivníkem poměří síly až v roce 1945 v jejich slavném duelu, ve kterém Brumbál svého někdejšího přítele porazí
a stane se tak pánem bezové hůlky. Proč mu to ale trvá tak dlouho? Brumbál přece není zbabělec, který by nechával ostatní bojovat, zatímco on by se schovával v Bradavicích.

Jedna z velmi oblíbených teorií má základ v posledním traileru, kdy můžeme spatřit mladého Brumbála, který hledí do Zrcadla z Erisedu a nevidí tam nic jiného, než tvář Gellerta Grindelwalda. Jistě víte, jak Zrcadlo z Erisedu funguje – ukazuje lidem to, po čem nejvíc touží. A Brumbálovi se tam nezjevuje on sám s pletenými ponožkami, ani jeho mrtvá sestra Ariana, nýbrž jeho dlouholetý přítel Grindelwald, do kterého, jak se soudí už od doby, kdy J. K. Rowlingová před několika lety odhalila fakt, že Brumbál je gay, byl náš Albus zamilován. Je tedy možné, že se přímé konfrontaci vyhýbá jen proto, že ke svému protivníkovi stále chová něžné city?

https://www.inverse.com/article/47295-crimes-of-grindelwald-trailer-mirror-of-erised-shows-dumbledore

To zní sice moc hezky, přesto si ale myslím, že by se Albus Brumbál tímhle nenechal zviklat a snažil se porazit tohoto psychopata, nehledě na pocity, které k němu cítí. Jak jsme se přece jen dozvěděli v původních sedmi knihách, Brumbál vždy stavěl záchranu světa nad štěstím jednotlivce. Vidět to můžeme jak v případě Harryho Pottera, tak Brumbála samotného.

Mnohem pravděpodobnější je, že se zkrátka bál. Ale ne prohry, nýbrž výhry. Již od smrti své sestry Brumbál věděl, že pokud bude disponovat obrovskou mocí, mohlo by se to šeredě zvrhnout. To je důvod, proč nikdy nepřijal místo ministra kouzel a proč se nikdy nechtěl stát pánem bezové hůlky, kterou v té době neměl nikdo jiný než právě Grindelwald.

Do této teorie navíc krásně zapadá i fakt, proč si vybral zrovna Mloka, aby ho v tomto úkolu zastoupil. Mlok je sice schopný a talentovaný kouzelník, přesto by byl Brumbál jistě schopný najít desítky lepších. Vysvětlení můžeme najít opět v traileru. Je tam scéna, která by vám snad mohla i ujít, kdy v hodině Obrany proti černé magii, se Mlokův bubák promění ve stůl. Proč zrovna tato scéna? Je z ní totiž patrné, že Mlokovi úmysly jsou a vždy budou čisté. Za jeho rozhodnutími nikdy nestojí politika, touha po slávě či moci. Což je přesný opak toho, jaký byl Brumbál jako mladík bažící právě po slávě a moci.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz