Minulý týden v pondělí nám odstartovala druhá polovina druhé série Fear The Walking Dead, spin-off seriálu světoznámého The Walking Dead. V rámci propagační kampaně, kdy stanice AMC chtěla rozšířit povědomí o zombie seriálu mezi více lidí a především pro zvýšení sledovanosti, oslovila v různých zemí známé osobnosti a youtubery, aby se na této akci podíleli. V rámci České republiky byl do projektu zapojen známý streamer a youtuber FattyPillow, který celé promo streamoval živě na svém facebookovém profilu.

14080029_1665911487002781_6413668509380108448_n

Nikdo nevěděl o co se jedná a počáteční scéna vyvolala vlnu strachu a paniky mezi jeho fanoušky. Celý průběh byl rozdělený do pěti částí. V té první FattyPillow natáčel procházku se svou přítelkyní, když se na něj z ničeho nic vrhl vrčící člověk, kousl ho a on začal krvácet. Celá scéna vypadala tak důvěryhodně, že dostali fanoušci o svého oblíbence skutečný strach.

Během dalších střihů byly plus mínus 30 minutové přestávky, během kterých probíhalo maskování a nanášení make-upu od profesionální maskérky Jany Červenkové. FattyPillow se postupně měnil v zombíka a část fanoušků věřila, že se takto skutečně mění. Tím mezi tisíce svých fanoušků a další sledující rozšířil povědomí o zombie a poté vydal prohlášení, o co skutečně šlo.

Všechny scény postupně můžete vidět na streamerově facebookovém profilu ZDE.
Jak se to celé natáčelo a jak probíhá takové maskování na zombie během krátké doby, to se můžete podívat ve videu.

Seriál Fear The Walking Dead od stanice AMC můžete sledovat každé pondělí ve 3:00 a titulky k nejnovějším dílům najdete už během dopoledne tady na našem webu.

Co říkáte na tuto formu propagace?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz