Od začátku června můžeme sledovat již pátou jízdu sesterského seriálu The Walking Dead, která nás tentokrát opět zanese do Texasu a přilehlého okolí. Naši hrdinové pokračují v tom, co započali na konci minulé série. Pomáhají všem, na které narazí. Vše však hraje proti nim. Morgan, Alicia, John, June a další tak musí čelit nejenom chodícím mrtvolám, ale také nepříznivému počasí a své vlastní minulosti. Co má tohle všechno společného se zmizením Ricka Grimese?

5. řada Fear the Walking Dead se odehrává v Texasu. Naše skupina je rozdělena na dvě části. První, která letěla letadlem na pomoc Loganovi, který všechny obelhal a zabral jejich základnu. A druhá, která zůstala v okolí základny.

Naši partu dělí několik stovek kilometrů a velké hory, které se dají pouze přeletět. Morgan, Alicia, John, June, Lucianna a Al byli v letadle, které havarovalo na druhé straně hor. Společně se museli vypořádat s hromadou mrtvých, ale také s radiací a tajemnými dětmi.

Na druhé straně hor zůstal Strand, Charlie, Sarah a Wendell. Ti společně pracují na záchraně jejich přátel. Zároveň je však čekají různé problémy v podobě mrtvých. Narazí však i na stíny minulosti, kterým není jednoduché čelit.

Strand se musí vypořádat s Danielem, zatímco Morgan a spol. s Dwightem, který je v pořadí druhým charakterem, který přešel z The Walking Dead do Fear the Walking Dead. Dwight do sesterského seriálu zatím nepřinesl příliš novinek a spojitost s ústředním seriálem je tedy doposud minimální.

Další překvapení přišlo až ve 4. epizodě. Překvapení byla rovnou dvě. První přišlo v podobě doutníku, o kterém Daniel prohlásil, že jej schovává příteli na lepší časy. Jednalo se o referenci na Abrahama Forda z The Walking Dead, který kouřil doutníky. Daniel jej musel potkat v době, kdy cestoval s Eugenem směrem do Washingtonu.

FOTO: reprofoto YouTube, kazeta, na které je Abraham s Eugenem

Smutné na tom všem je, že v době, ve které se odehrává 5. řada Fear the Walking Dead je Abraham již nějaký pátek po smrti. Zdali se Daniel tuto skutečnost někdy dozví, to je zatím ve hvězdách. Nebude však jediný, pro koho to bude silná rána. Žurnalistka Al, která sbírá příběhy, natočila rozhovor, který nese název „Abe/Doctor,“ což znamená, že i Al musela Abrahama s Eugenem na jejich cestě do Washingtonu potkat.

FOTO: reprofoto YouTube, vrtulník ze seriálu Fear the Walking Dead

Dalším překvapením byl vrtulník na konci 4. epizody. Jak nám první čtyři díly ukázaly, tak Morgan a spol. spadli na nebezpečné místo. Jednak jsou zde radioaktivní mrtví, ale také se zde pohybují opravdu nebezpeční lidé. Tito, zatím neznámí lidé, do oblasti přiletěli vrtulníkem, který měl na sobě stejnou značku, jako vrtulník, co odnesl v 9. řadě The Walking Dead Ricka Grimese.

Osud Ricka je zatím neznámý. Kam jej vrtulník odnesl? Žije ještě vůbec? Na to vše by nám měly odpověď připravované filmy ze světa živých a mrtvých. Ty jsou však zatím ještě v nedohlednu, a proto musíme doufat, že nám víc prozradí 5. epizoda Fear the Walking Dead, která by se měla zaměřovat především na Altheu a na vše, co dělala od konce první epizody 5. série, kde byla unesena.

Ukázka na 5. epizodu 5. série Fear the Walking Dead:

Jak se vám zatím líbí 5. řada Fear the Walking Dead? Co říkáte na záhadu s vrtulníkem? Co se podle vás stalo s Rickem Grimesem? Dejte nám vědět váš názor dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz