Nová řada Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) nám představila hned několik nových charakterů. V pořadí již čtvrtá řada nás tentokrát zavede do Texasu, zhruba dva roky po výbuchu přehrady Gonzalez, tedy po konci třetí řady. Zatím o nových postavách nevíme mnoho, nicméně je jasné, že se nám v průběhu nové řady jistě přiblíží a odhalí nám svá tajemství. Co vše zatím o nových charakterech víme, naleznete níže.

4. MORGAN JONES

Fear the Walking Dead (AMC)

Začneme ne tak úplně novým charakterem, nicméně velmi důležitým pro příběh. Postava Morgana Jonese (Lennie James) není ve světě živých a mrtvých nový. Již dříve jsme se s ním mohli setkat v sesterském seriálu The Walking Dead (Živí mrtví), kde sehrál dost důležitou úlohu. Nově se však objevuje i ve Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), kde bude jeho příběh pokračovat.

Pro ty, kteří nesledují hlavní seriál ze světa živých a mrtvých a neznají tedy Morganovu minulost. Morgan Jones je charakter, který se nedá lehko popsat. Jednou byste o něm řekli, že by neublížil mouše, podruhé byste měli strach se k němu přiblížit. Když Morgan totiž přichází o lidi, tedy o ty, které má rád a na kterých mu záleží, přichází zároveň o rozum, což má fatální dopad na ty, kteří mu zkříží cestu.

Fear the Walking Dead (AMC)

Ve Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) zatím Morgan vystupuje jako „mírumilovný“ člověk, který nevyhledává lidskou společnost. Bohužel, jak už tomu na světě bývá, člověk svým problémům nemůže jen tak utéct, a proto i Morgan naráží na nové lidi, se kterými přicházejí i nové problémy.

3. JOHN DORIE

Fear the Walking Dead (AMC)

Zcela nový přírůstek do světa živých a mrtvých je postava zvaná jako John Dorie (Garret Dillahunt). John nám byl poprvé představen v premiérovém dílu čtvrté řady, kde jako první potkal Morgana Jonese.

Fear the Walking Dead (AMC)

John by se dal popsat jako přesný opak Morgana. Muž, který ve světě, po kterém chodí mrtví, hledá lidskou společnost. Je přátelský, vstřícný a výřečný člověk. Navzdory tomu, že má rád lidi, dlouho s žádnými nebyl. Nemá rád násilí a ani se v něm nikterak nevyžívá, nicméně pokud je třeba, dokáže zabít. Nechybí mu ani smysl pro humor. Je velmi obratný s revolverem, proto se mu také někdy říká pistolník. Jeho cílem je nalézt svou ztracenou lásku, Lauru.

2. ALTHEA

Fear the Walking Dead (AMC)

Další novou tváří, se kterou jsme se v premiérovém dílu čtvrté řady setkali je Althea (Maggie Grace), zkráceně Al. Jedná se o bývalou reportérku, ze které mají přeživší apokalypsy určitý respekt, a to především díky jejímu solidnímu arsenálu, který v lidech dokáže vyvolat strach.

Al je další člověk, na kterého Morgan v tuhle chvíli opravdu nechtěl narazit, jelikož má podobně jako John, ráda lidi, co víc, ráda si s nimi povídá. Jakožto bývalá reportérka má Al krapet podivnou zálibu, vzhledem k tomu, v jakém prostředí to žije. Ráda si totiž natáčí přeživší, jak jí vykládají svůj příběh.

Fear the Walking Dead (AMC)

Doposud není jasné, jaké důvody k tomu má. Nicméně navzdory tomu, že po lidech chce slyšet jejich příběh, sama o své minulosti moc nemluví. Nevíme tedy, co přesně od začátku apokalypsy dělala. Zdá se být však přátelská a velmi ochotná, o čemž svědčí i to, proč se spolu s Johnem vrátila pro Morgana, nebo taky to, proč se na konci premiérové epizody rozhodla pomoc Alicii.

1. NAOMI

Fear the Walking Dead (AMC)

Postava Naomi (Jenna Elfman) nám zatím nebyla oficiálně představena, nicméně již brzy se na ni můžeme těšit, a to hned ve druhé epizodě čtvrté řady. Zatím Naomi nemohu popsat z vlastní zkušenosti, nicméně její představitelka nám o charakteru Naomi prozradila několik  zajímavých informací.

Fear the Walking Dead (AMC)

Jedná se o schopnou přeživší, se kterou se budeme setkávat v průběhu čtvrté řady. Uvidíme, jak se setká s rodinou Madison, především tedy s její dcerou, Aliciou. Její charakter nám bude ve čtvrté řadě blíže přiblížen, zatím víme jen to, že má dobrý důvod, proč si drží od lidí odstup.

Ve čtvrté řadě nám bylo pochopitelně představeno více vedlejších charakterů, např. Leland apod. Nicméně se jedná o vedlejší charaktery, které nejsou pro příběh až tak důležité a nesehrají v něm nikterak důležitou, a především dlouhou, roli. Jak se vám zatím nové, již představené, charaktery líbí? Těšíte se na Naomi? Co říkáte na crossover? Napište nám váš názor dolů do komentářů!