4. série Fear the Walking Dead míří pomalu do finále. Do konce nám zbývají už jen dvě epizody, které budou opravdu nadupané akcí. 14. epizoda 4. série nám po dlouhé době ukazuje vícero charakterů najednou, chybí pouze John a Strand, kteří jsou stále uvězněni na ostrově, i přesto se však o nich v epizodě dočkáme alespoň malé zmínky. Co nám 14. epizoda 4. série dala a vzala? To si rozebereme níže.

5. MARTHA

www.amc.com

Úvodní scéna epizody nám ukazuje tzv. backstory hlavní záporné postavy druhé poloviny 4. série. Během několika málo minut jsme zjistili její jméno, motivy a způsoby zabíjení.

Žena jménem Martha měla manžela, Hanka, se kterým zažila autonehodu, která měla za následek Hankovo uvěznění v autě. Martha se mermomocí snažila zastavit kterékoli auto a doprošovala se jakékoli pomoci, bohužel marně. Hank umírá a Martha je nucena jej pohřbít. Hrob vykope vlastníma rukama, při čemž se po čase lehce zblázní.

Poslední kapka pro Marthu nastane ve chvíli, kdy se po pohřbení jejího manžela a prožitém utrpení, objeví žena jménem Stevie, která ji nabídne pomoc. Když Martha potřebovala pomoc, žádnou nedostala, a to je přesně jeden z důvodů, proč se rozhodla tyto dobrosrdečné lidi povraždit a učinit je, jak sama tvrdí, silnější.

4. MORGAN A SPOL.

www.amc.com

Minulá epizoda končí tzv. cliffhangerem a my nevíme, jak to s našimi hrdiny dopadlo. Hned po úvodních titulcích však zjišťujeme, že všichni naši hrdinové přežili. Někteří tedy beze škrábnutí, jiní zase s menšími zraněními. Následuje scéna u nákladního auta, kde se Morgan setkává s Marthou, která jej chce zabít.

Nákladní automobil začne hořet a později vybuchne. Této situace využije Martha a zmizí spolu s dodávkou Al. Ostatní jsou pak nuceni rychle opustit místo, jelikož se k nim žene stále rostoucí stádo mrtvých. Skupina jde pěšky až do nejbližší nemocnice, kde chvíli odpočívá. Odpočinek však netrvá dlouho a mrtví se dostanou dovnitř.

V této epizodě vůbec poprvé můžeme vidět Morgana pod větším nátlakem skupiny. Ten je totiž považován za jakéhosi vůdce, který vždy ví, co a jak dělat. Morgan není na tuto situaci zvyklý a je velmi nervózní, i přesto však dokáže rychle jednat a vymyslet plán, který je zachrání, tedy alespoň dočasně.

3. JIMBO

www.amc.com

Postava Jima nám byla představena pár epizod zpátky, kde jsme se dozvěděli, že není příliš zdatným přeživším. Co se Jimovi však musí nechat, je jeho dovednost vaření piva. Jeho cílem ve světě, kde ožívají mrtví, je dostat se do Virginie, kde bude lidem vařit pivo. Bohužel to pro něj už teď není možné.

Od začátku epizody vidíme, že Jim dostává o něco více prostoru, než tomu bylo v epizodách předešlých. Většinou se jedná o neustálé protestování, kdy Jim volí jinou možnost než Morgan. Zároveň také vidíme, jak je Jim přelétavý, jednou je proti Morganovi, podruhé se mu chce omluvit, jak však začne jít do tuhého, začne jej zase obviňovat a je proti němu.

Naneštěstí je Jim napaden mrtvým, kterého sice porazí, avšak ne zcela bez úhony. Později, když jej chce June ošetřit, zjistíme, že je pokousaný. Jim je v šoku, ale pak se zdá, že se se svým osudem smiřuje. Jeho poslední chvíle života budeme sledovat v příští epizodě.

2. ALICIA A CHARLIE

www.amc.com

Další dějovou linkou v epizodě byla Alicia s Charlie, které v minulé epizodě kontaktovaly Morgana. Bohužel jen velmi krátce, protože hned poté, co Morgan mluvil s Alicou, je napadla Martha. Od té doby o nich Alicia s malou Charlie nemají žádné zprávy. To je také důvod, proč se Alicia vydává k pobřeží, namísto toho, aby šla své přátele hledat.

Jak praví jedno přísloví, tak Alicia s Charlie našly štěstí v neštěstí. Když obě nacházejí rozvodněnou řeku, nejenže Charlie usoudí, že je to hezká „pláž,“ ale také nacházejí po řece plout klobouk Johna Dorieho, který je stále uvězněn se Strandem na ostrově. Alicia a Charlie tedy nemusely své přátele hledat, přátele si našli je.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

www.amc.com

Název epizody znamená „Mile Marker 54“. Jedná se o místo, kde zemřel manžel Marthy, Hank, a kde Martha poprvé zabila.

 –14. epizoda 4. série je věnována Dwaynu Haevischerovi.

Wendell se dostal na vozíček díky záchraně svého kamaráda v dětství. Později se chtěl přidat k mariňákům a pomáhat lidem. Nejenže jeho žádost nebyla vůbec zaevidovaná, ale ještě se mu u náborů vysmáli, což byl důvod, proč přestal pomáhat lidem.

Sarah byla u mariňáků, kde se také seznámila s Wendellem. Nelíbil se jí však přístup, jaký měli k Wendellovi, a proto raději dobrovolně odešla.

-Když Morgan zabije přeměněného Quinna, bodne jej zezadu do tváře, když jej však později nachází AliciaCharlie, vidíme ránu po bodnutí na čele.

GALERIE obrázků z 14. epizody 4. série:

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Tohle bylo shrnutí 14. epizody 4. série Fear the Walking Dead. Jak se vám epizoda líbila? Mrzí vás, že pokousali Jima? Těšíte se na další díly? Napište nám dolů do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka!