Jakmile svět propadne apokalypse, nikdy nevíte, jaký bude váš příští den. Jedno je však jisté. V okamžiku, kdy si myslíte, že si na chvíli můžete vydechnout a jste v relativním bezpečí, něco se prostě podělá. Tak to je i v případě Nicka, který má tendence věřit špatným lidem. Pátá epizoda nám přiblíží historii Ottovic ranče a spor s Walkerem, který ale nepředstavuje jediné nebezpečí. Více se dočtete v našich spoilerech.

Epizoda začíná scénou, kdy Jeremiáš učí Nicka střílet. Nick je ovšem nervózní, protože se pátrací skupina zatím nevrátila. Než skončí s výukou střelby, skupina dorazí a všichni se rozeběhnou k bráně. Troy si chce nejdřívě promluvit s otcem, ale Mike začne přede všemi vykřikovat, že si pro ně jdou indiáni.

Madison se konečně dozvídá více z historie ranče a Vernonu Trimbolovi a jeho rodině. Vernon byl jedním ze čtyř otců zakladatelů ranče, společně s Jeremiášem, Russem a McCarthym. Od Jackea se dozvídáme, že McCarthy nebyl dobrý člověk a zdá se, že dostal co si zasloužil. Je evidetní, že je Otto rasista a o to víc, když se dozví, že právě Walker sestřelil vrtulník.

V předchozí epizodě jsme se dozvěděli, že Jake byl před apokalypsou právníkem. S Walkerem se znali, protože i on byl právník. Walker se snažil několikrát Ottu zažalovat a získat tak zpět svou půdu. Vždy prohrál. Kolem ranče bylo založeno 20 malých požárů a Otto je přesvědčen, že je založil právě Walker a jeho muži.

Mezi Troyem a Jakem vznikne rvačka. Trimbolovi se necítí v bezpečí a chtějí opustit ranč. Troy je naštvaný, protože si naložili karavan jídlem a věcmi z ranče a tak zablokuje bránu. Jake zasáhne a Troy mu jednu vrazí. Jeremiáš šarvátku mezi bratry ukončí.

V této epizodě zemře celá Trimbolovic rodina.

Vztah mezi Aliciou a Jakem se moc nelepší. Na konci epizody se Troy rozhodne bojovat s Walkerem. Jelikož s ním měl Jake utvořený vztah, chce nejdříve vyjednávat. Alicia tomu říká sebevražedná mise, ale Jake stejně odchází.

Jeremiáš se vrací do starých kolejí. Opije se a vejde do Nickova domu. V jednom okamžiku namíří na Nicka zraň, ale vystřelí do podlahy.

Madison má plán. Walker má sice početnou skupinu, ale evidetně nemá palebnou sílu, jinak by už zaútočil. Proto je bezpečnější zůstat na ranči a ne útočit.

Nick o Lucianě odmítá mluvit. Proto se rozzuří, když se o ní Troy zmíní.

Epizoda končí velkým proslovem Madison, která přesvědčí lidi z ranče, aby nikam neodcházeli. Také podporuje Troye jako dědice ranče, až Jeremiáš odejde.

Madison s Nickem zjistí, že Walker nezabil Trimbolovi. Troy se přizná Madison, že to udělal.

Nyní není jasné, kdo představuje větší nebezpečí. Zda labilní rodina se sklony k pití a rasismu nebo Walker, rozhodnutý se pomstít. V prostřed toho všeho stojí Madison a její rodina, která se dříve či později bude muset rozhodnout, na čí straně je pravda. To vše a mnohem víc v šesté epizodě s názvem „Red Dirt“.

Zdroj: The Spoiling Dead Fans

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz