Prázdniny utekly jako voda a s nimi i pauza ve vysílání třetí série Fear The Walking Dead. Druhá polovina sezóny odstartuje již toto pondělí a to hned dvěmi po sobě jdoucími epizodami, které nás opět vrátí do děje. A co na nás vlastně čeká? Více se dočtete ve spoilerech.

S03E09 „Minotaur“

Epizoda se vrací do okamžiku, kdy byl zabit a následně pohřben Jeremiah Otto. Madison se probudí v posteli ve „Velkém domě“. Nick venku redukuje chodce, kteří se připotáceli k hranicím pozemku a na scénu přichází indiáni (viz. promo).

Nastal čas, dělit se o ranč. V jedné polovině žijí indiání s Ofélií, zatímco původní obyvatelé ranče zůstávají v té druhé. Walker vlastní jeden ze dvou klíčů, které otevírají zbrojnici. Jeden bez druhého ji nedokážou otevřít, takže vždy o tom rozhodují obě strany. Většina lidí s touto dohodou nemá problém, protože jsou všichni na jedné lodi a je jedno, kdo odkud pochází. Nicméně jsou zde tací, kteří s novým pořádkem nesouhlasí. A to především Terrence.

Lola teď oficiálně vede přehradu a Daniel je její pravá ruka a šéf bezpečnosti. Kolují zvěsti, že Lola s Danielem zavraždili Danteho, aby mohli převzít vedení přehradu. Zřejmě se chystá vzpoura.

Zdá se, že se Troy uklidnil. Ačkoli nesouhlasí s přítomností indiánů, nedělá problémy. Ale poté, co Walkera a další vedoucí kmene napadne Terrence, bude rozhodnuto, že se prohledá každý dům na ranči a odeberou se veškeré zbraně. V tomto okamžiku se Troy rozhodne o svržení indiánů.

Madison otevře zamčený šuplík a nalezne plány, kde Jeremiah psal o stavu vody ve studně. Jeremiah udržoval hladinu vody až do roku 2010 a odhadnul, že pokud nebude dostatek srážek, bude vyčerpána během několika měsíců.

Troy odmítá odevzdat své zbraně. Místo toho začne střílet. Nick ho chce přesvědčit, aby dostal rozum a zůstává s ním v domě. Ostatní to ovšem vnímají jako zradu a myslí si, že je na Troyově straně.

Po přestřelce se Walker chystá Troye a možná i Nicka popravit. Madison to razantně odmítá. Nakonec se dohodnou, že Troy odejde do exilu a Nick bude zavřen „na samotce“.

Během přestřelky je Troy jako smyslů zbavený. Není nic, co by ho dokázalo uklidnit. Tak se Nick přizná, že právě on zabil jeho otce. Troye toto přiznání vyvede z míry a Walker se svými muži získá čas, aby prolomil dveře a Troye zneškodnil.

Během této epizody zemře několik indiánů v přestřelce a pravděpodobně i Terrence. Tomu při napadení Šíleného klobouku byla rozdrcena průdušnice. Později byla Madison informována, že pro Terrence nelze nic udělat a že pravděpodobně zemře.

Tresty byly přiděleny a Troy je vyhnán z ranče. Nick je zavřen na 24 hodin do „hot boxu“.

Zpět na přehradu. Zde se chystá velké povstání. Lola má však přeludy a myslí si, že má vše pod kontrolou.

Epizoda končí, když Madison doprovází Troye do pustiny. Troy Mady odzbrojí a žádá ji, aby to nedělala. Vypadá to, že se ji chystá zabít. Madison nakonec získá svou zbraň zpět a Troy se vzdává a odchází.

S03E10 „Diviner“

Nick je zavřený v „hot boxu“ a má halucinace. Vidí Troye jako chodce, ale poté se ukáže, že si s ním jen hraje. Přestane předstírat, že je nemrtvý a začne se Nickovi posmívat a říkat mu, že je vrah. Zavře jediný otvor v bedně, odkud proudí vzduch. Nakonec je odhaleno, že vše byly jen halucinace.

Konečně se na scénu dostává Strand. Madison jede s Walkerem do Mexicaly, aby nalezli vodu a pokusili se udělat nějaký obchod. Na Stranda narazí v jednom obchodním stanovišti. Zdá se, že se opět snažil někoho podvézt. Je zde držen jako vezeň, dokud si neodpracuje svůj dluh.

Na ranči opět dochází k rozbrojům. Po zjištění, že dochází voda, dojde na příděli. Každý má nárok na pouhé 2 galony vody denně. Mnohým se to nelíbí a začnou obviňovat indiány. Dojde k bojům a domorodci chtějí získat kontrolu nad zdrojem vody stejně tak, jako mají nyní kontrolu nad zbraněmi. Alicia se snaží přijít na to, jak udržet mír. Nick si naopak myslí, že by měli bojovat.

Strandovo splácení dluhu je celkem drsné. Je přivázán z vnější strany plotu a odráží chodce. Určitě by zemřel, pokud by se neobjevila Madison.

Je zde jedna velká scéna, kdy Madison mluví se Strandem. Ten se ptá, zda našla Nicka. Madison odpoví, že obě její děti jsou v bezpečí. Strand se dozví o smrti Travise. Obejme Madison a ona se rozpláče. Jedná se o nejlepší scénu z epizody.

Walker si s sebou do Mexicaly vzal zásobu zlatých mincí, které hodlal směnit za 5000 galonů vody. Madison mu mince ukradne a zaplatí Strandův dluh. Walker je z krádeže právem rozladěný. Strand jim poví o přehradě. Madison ví, že pokud je Strand dovede k přehradě, vyřeší se trvale problém s nedostatkem vody, zatímco by 5000 galonů bylo jen dočasné řešení.

Nejlepší citát z epizody

„Moje, moje Madison, kdo je ten pohledný chlápek, s kterým cestuješ?“ (Strand se ptá Madison na Walkera) ;-)

Rozjezd druhé poloviny sezóny bude brilantní. Díky nalezení Stranda se přeživší původní skupiny pomalu dávájí dohromady a vzhledem k  informaci o přehradě zbývá jen malý krok k tomu, aby se shledali i s Danielem. Tím ale pozitivní zprávy končí. Jak na ranči, tak na přehradě se schyluje k boji, který opět povede ke krveprolití. A nesmíme opomenout všudečíhající nebezpečí v podobě chodců a také labilního Troye, který svým odchodem zajisté neřekl své sbohem. To vše a mnohem víc již toto pondělí ve dvojnásobné porci epizod.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz