Blížíme se do finále. Poslední dvě epizody třetí série Fear The Walking Dead budou odvysílány v zapětí po sobě a završí tak skvělou sezónu. Boj o přehradu začíná.

S03E15 „Things Bad Begun“

Epizoda začíná pohledem na Nicka, který shromažďuje hlavy chodců, aby je následně prodal chlapům z El Matadore pro jejich locus ceruleus. Je přerušen Troyem, který zjistil, že Proktor plánuje přepadnout přehradu.

Dalo se předpokládat, že Strand zradí, aby si zachránil svůj vlastní zadek. Uzavřel smlouvu s Proktorem Johnem. Dohoda také obsahuje ochranu pro Madison, Nicka a Aliciu, pokud se objeví.

Daniel je naštvaný. Stále je zdrcený ze ztráty Ofélie a je odhodlán zjistit, jak to ve skutečnosti bylo s hordou, která napadla ranč. Je pevně přesvědčen, že se chodci neobjevili sami od sebe, protože každé stádo má pastýře. To znamená, že je někdo přivedl. Proto vyslýchá Nicka. Daniel nakonec sníží okruh podezřelých na Troye a Jakea. Nick ho přesvědčí, že to byl Jake.

Proktor John je vůdce a zakladatel skupiny, kterou nazývá „The Proctors“. John je ze Santa Barbary  a původně byl se skromnou skupinou v Jižní Kalifornii. Nicméně plánoval rozšíření a vytvoření propojených základen od pobřeží Mexického zálivu, přes Texas až do San Diega. Jejich „posláním“ je vytvořit vlastní masivní obchodní síť a při plnění cíle jsou ochotní použít sílu i zabíjet.

Nick a Troy včas upozorní Lolu, že se Proktor chystá přepadnout přehradu.

Daniel chce Proktora držet dál od přehrady. Pokud to nevýjde, nastupuje plán B. A to použít C4, která zde zůstala z dob budování přehrady a vyhodit ji do povětří. Pokud totiž Proktor získá kontrolu nad vodou, budou za ni lidé platit daň, stejně jako za Danteho. Výbuch uvolní lidem veškerou vodu.

Mezi Strandem, Danielem a Lolou je souboj. Podle příkazu Proktora je má Strand zabít, ale nakonec to nedokáže. Daniel se snaží Stranda odzbrojit a padne výstřel. Kulka zasáhne Daniela do obličeje. Po příchodu Proktora Strand tvrdí, že jsou oba mrtví. Také Alicia a Diana jsou napadené při pokusu ukrást zásoby. Diana má zlomenou nohu. Alicia se vrátí do obchodního stanoviště a hledá lékaře.

Walker není ochoten při obraně přehrady zemřít a tak odchází na sever, kam údajně po vypuknutí infekce někteří lidé směřovali.

Madison se dozví, že za pád ranče může Troy. Ten se jí nakonec přizná. Madison ho udeří kladivem do hlavy. Při obraně přehrady zemře Efrain.

Epizoda končí dobytím přehrady. Strand se zoufale snaží zachránit Madison a Nicka. Ukryje je v jedné místnosti a doufá, že je nenajdou.

Bonus

Efrain tvrdí, že skupinu „The Proctors“ zná. Ještě před tím, než vypukla infekce, patřili k „Narcos“. Jsou to opravdu zlí lidé a nemají žádnou úctu k lidskému životu. Mají motorky a černé kožené bundy.

Spoilery k šestnácté epizodě očekávejte během víkendu.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz