První série Fear The Walking Dead je již nějaký ten pátek za námi a druhá sezóna v nedohlednu. Pro většinu fanoušků tohoto postapokalyptického spin-offu se může zdát odmlka nekonečná. Ačkoli informací a novinek je jak hub po dešti, připravili jsme pro Vás pár zajímavostí.

Již na konci šesté epizody bylo zřejmé, že se nadcházející děj bude odehrávat na moři. Tuto informaci potvrdil sám producent Dave Erickson v rozhovoru pro The Hollywood Reporter. Dle jeho slov se bude střídat pevnina s vodní hladinou, přičemž kladou důraz na zajímavý a dynamický příběh. Vzniká však otázka, zda chodci mohou útočit i z vody. V The Walking Dead jsme mohli vidět, že mrtváci neumí plavat. Ani nejsou schopní se pohybovat po mořském dnu (např. jako ve snímku Land of The Dead). Můžeme tedy předpokládat, že na lodi budou v relativním bezpečí. Alespoň před mrtvými.

fear-walking-dead-trailer-poster1

Kromě obvyklých střetů se tvůrci zaměří na samotné hrdiny. Konec první série přinesl pro přeživší několik ran v podobě smrti Griseldy a Lizy. Mezi první a druhou sezónou bude nepatrný časový odstup. Ne však takový, abychom přišli o vyrovnání se se ztrátou bližních. S největší pravděpodobností se dočkáme i flashbacků a to z minulosti Madison. Velkým otazníkem zůstává Strand. S obdobným charakterem jsme se zatím nesetkali. V novém světě s manžetovými knoflíčky či zlatými hodinkami neuspěje. Oplývá však vlastnostmi, které při apokalypse může využít k přežití.

Další otázka, která trápí většinu z nás je, zda se nezmění lokace. I přesto, že je k dispozici jachta, tvůrci nevidí význam v zásadní změně místa. Tím samozřejmě vyvrací fámu o sloučení s postavami z TWD. Proč by cestovali z LA do Washingtonu DC. Takové rozhodnutí by nevycházelo z přirozeného vývoje postav.

A nakonec ta nejdůležitější otázka. Kdy můžeme očekávat druhou sérii? Možná Vás zklamu, protože přesný termín stále nebyl zveřejněn. Víme, že první klapka a tím celé natáčení má započít v listopadu 2015. Premiéra první z patnácti epizod se odhaduje na druhou polovinu roku 2016, přičemž v říjnu bude spuštěna 7. série TWD. Cílem výkonného producenta Grega Nicotera je, aby zombie ovládli televizní program na 52 týdnů v roce.

O novinkách Vás nadále budeme informovat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz